Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu
Translate
English Russia
Deutsch Czech
Nawigacja
Rekrutacja
  2014/2015
  Regulamin rekrutacji
  Harmonogram rekrutacji
  Kierunki kształcenia

Logowanie ...
  FRONTER
  e-dziennik

Szkoła
  Strona Główna
  Kontakt
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Logopeda szkolny
  Historia szkoły
  Galeria
  Piosenka naszej szkoły

Uczniowie
  Samorząd Uczniowski
  Plan lekcji
  Zajęcia dodatkowe
  Podręczniki
  Tematy prezentacji
matura 2015
  Kalendarz roku szkolnego
2014-2015

Aktualności
  Zastępstwa
  Projekty realizowane
w szkole
  Harmonogram egzaminu
maturalnego
  Harmonogram egzaminów
zawodowych
  Egzaminy poprawkowe

Nauczyciele
  Grono pedagogiczne
  Plan lekcji
  Plan dyżurów

Praktyki
  Opiekun praktyk
  Harmonogram praktyk
  Relacje z praktyk
zagranicznych
  Leonardo da Vinci
  Erasmus +

Dokumenty
  Statut szkoły
  Szkolny program
wychowawczy
  Szkolny program
profilaktyki
  Kurs kwalifikacyjny
- wniosek
  Dokumentacja wycieczek
  PEFS

Ogłoszenia
  Przetargi
  Informacje
  Praca, konkursy

Dziękujemy!
  Nasi sponsorzy
  Absolwenci

Logowanie

Ankieta
Co najbardziej chcesz dostać od Św. Mikołaja lub "pod choinkę"

Słodycze

Modne ubrania

Nowy telefon

Xboxa, tablet lub laptop

Książki

Zabawkę, np misia ...

Koszulkę ulubionej drużyny sportowej

Sprzet sportowo-rekreacyjny, np piłkę, hantle, rower,...

Gotówkę ...

Lepiej dawać niż brać, ja daję i się bardzo cieszę z tego ...


Kalendarz
Grudzień 2014
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Najbliższe święta:

DO STUDNIÓWKI ...
jeszcze ...

20 Dni
20 Godzin
3 Minut
7 Sekund

... będzie się działo ...
DO KOŃCA ROKU 2014
Pozostało jeszcze ...

10 Dni
20 Godzin
3 Minut
7 Sekund

... DAMY RADĘ ...
DO WAKACJI ...
jeszcze ...

187 Dni
19 Godzin
3 Minut
7 Sekund

... ...
Losowa fotografia
Witamy

Zespół Szkół Budowlanych - murowany sukces


Realizujemy projekty:

"Dolnośląska e-szkoła"

Projekt "Dolnośląska e-szkoła" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013

"Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku"

Projekt "Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku" nr RPDS.07.02.00-02-015/09 realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2007-2013, Priorytetu 7 "Rozbudowa i modernizacja infrastruktury edukacyjnej na Dolnym Śląsku", Działania nr 7.2 "Rozwój infrastruktury placówek edukacyjnych"

Spotkanie opłatkowe
„SPOTKANIE OPŁATKOWE 2014 R.”

"SPOTKANIE OPŁATKOWE"


W dniu 18.12.14 r. w Hufcu Pracy w Bolesławcu odbyło się uroczyste „Spotkanie Opłatkowe”. Czując już świąteczną atmosferę Młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych z wielkim zaangażowaniem przygotowywała tą wyjątkową uroczystość. Z pomocą wychowawców oraz Komendantki HP w Bolesławcu uczniowie wspaniale dekorowali pomieszczenie świątecznymi ozdobami, nakrywali stoły, ubierali choinkę….

Wreszcie nadszedł czas wigilijnego spotkania. Zaproszeni goście przybyli ze świątecznymi opłatkami, aby podzielić się nimi z młodzieżą. Przybyli do nas zaproszeni pracodawcy, Kierownik Cech-u. Obecni byli również gospodarze szkoły Dyrektor oraz Vice-Dyrektor ZSB, Dyrektorki Prywatnego Gimnazjum nr 3, Kierownik organizacji praktyk ZSB, a także pedagog szkoły.

Po złożeniu sobie świątecznych życzeń wszyscy zasiedli do suto zastawionego smakołykami stołu, między innymi ciepłym barszczykiem, krokietami i pierożkami. W miłej i przyjaznej atmosferze śpiewaliśmy kolędy i rozmawialiśmy.

Wszystkim dołączamy serdeczne życzenia Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!


„SPOTKANIE OPŁATKOWE 2014 R.” „SPOTKANIE OPŁATKOWE 2014 R.” „SPOTKANIE OPŁATKOWE 2014 R.” „SPOTKANIE OPŁATKOWE 2014 R.” „SPOTKANIE OPŁATKOWE 2014 R.” „SPOTKANIE OPŁATKOWE 2014 R.” „SPOTKANIE OPŁATKOWE 2014 R.”


Tekst i zdjęcia: Małgorzata Wąsik

Dodane przez STRIX dnia grudzień 19 2014 19:22:47
0 Komentarzy ~ 0 Czytań Drukuj

„WYCIECZKA DO BAUTZEN”

"WYCIECZKA DO BAUTZEN"Dnia 18 grudnia 2014 roku klasa III L wyjechała na wycieczkę do Bautzen, historycznej stolicy Górnych Łużyc i centrum kulturalnego Łużyczan. W programie była przechadzka wzdłuż murów obronnych okalających zamek Ortenburg, podziwianie przepięknej starówki z malowniczymi uliczkami okalającymi rynek. Ciekawostką są tabliczki informacyjne w dwóch językach: niemieckim i serbołużyckim. Punktem kulminacyjnym wycieczki była wizyta na tzw. rynku bożonarodzeniowym, będącym tradycją świąteczną naszych zachodnich sąsiadów - Niemców i Serbołużyczan. Kolorowe stragany, pierniki i zapach cynamonu długo pozostaną w naszych wspomnieniach.


„WYCIECZKA DO BAUTZEN” „WYCIECZKA DO BAUTZEN” „WYCIECZKA DO BAUTZEN” „WYCIECZKA DO BAUTZEN” „WYCIECZKA DO BAUTZEN” „WYCIECZKA DO BAUTZEN” „WYCIECZKA DO BAUTZEN” „WYCIECZKA DO BAUTZEN” „WYCIECZKA DO BAUTZEN” „WYCIECZKA DO BAUTZEN”
„WYCIECZKA DO BAUTZEN” „WYCIECZKA DO BAUTZEN” „WYCIECZKA DO BAUTZEN” „WYCIECZKA DO BAUTZEN” „WYCIECZKA DO BAUTZEN” „WYCIECZKA DO BAUTZEN” „WYCIECZKA DO BAUTZEN” „WYCIECZKA DO BAUTZEN” „WYCIECZKA DO BAUTZEN”


Tekst i zdjęcia: MG

Dodane przez STRIX dnia grudzień 19 2014 00:08:05
0 Komentarzy ~ 1 Czytań Drukuj

„ŚLĄSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY W GÖERLITZ”

"Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy w Göerlitz"


Dnia 16.12.2014 r. wybraliśmy się do Göerlitz (Niemcy). Trasę rozpoczął wspólny przejazd pociągiem linii Deutsche Bahn z Bolesławca do Göerlitz. W pięknej, zabytkowej części Starego Miasta, Dolnym Rynku (Untermarkt) od piątku trwa Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy (Schlesischer Christkindelmarkt). Jest sporo stoisk z pamiątkami, ceramiką, ozdobami świątecznymi oraz oczywiście pysznym jedzeniem.

Weihnachtsmarkt w Görlitz jest prawdopodobnie najstarszym jarmarkiem świątecznym w całych Niemczech o niezwykłej atmosferze. Jarmark to tradycja kupiecka – wystawcy, handlarze, gastronomowie tworzą jego fundament. Wystarczy spacer wśród różnorodnych stoisk, a pomysły na małe i duże świąteczne prezenty same przychodzą do głowy. Z głośników słychać było kolędy, w powietrzu czuć zapach prażonych migdałów, gorących korzennych napojów a oferowane świąteczne smakołyki kusiły skutecznie. Mieliśmy czas na dokonanie zakupów, wypicie kawy i zjedzenie ciastka w cukierni lub niemieckiego "Bratwursta" (pieczoną kiełbaskę z bułką).

Miasto udekorowane było pięknymi lampkami, choinkami i wieńcami. Pogoda była wspaniała, chociaż nie spadł śnieg. Mieliśmy wspaniałe humory i świetnie się bawiliśmy.


„ŚLĄSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY W GÖERLITZ” „ŚLĄSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY W GÖERLITZ” „ŚLĄSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY W GÖERLITZ” „ŚLĄSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY W GÖERLITZ” „ŚLĄSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY W GÖERLITZ” „ŚLĄSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY W GÖERLITZ” „ŚLĄSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY W GÖERLITZ” „ŚLĄSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY W GÖERLITZ” „ŚLĄSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY W GÖERLITZ”Dodane przez idzi dnia grudzień 18 2014 22:23:51
0 Komentarzy ~ 6 Czytań Drukuj

„WRĘCZENIE STYPENDIÓW PREZESA RADY MINISTRÓW”

"WRĘCZENIE STYPENDIÓW PREZESA RADY MINISTRÓW"We wtorek 9 grudnia we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz stypendystom Ministra Edukacji Narodowej. Stypendium to jedna z form nagradzania szczególnie uzdolnionych uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce - może je otrzymać tylko jeden uczeń z danej szkoły.

Z Zespołu Szkół Budowlanych stypendium otrzymała Kinga Wiącek uczennica 4 klasy Technikum Geodezyjnego.

Dyplomy wręczały Pani Ewa Mańkowska Wicewojewoda Dolnośląski, Pani Beata Pawłowicz Dolnośląski Kurator Oświaty oraz Pan Dariusz Kwaśniewski Starosta Bolesławiecki.

Kindze gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i trafnego wyboru kierunku studiów!Stypendia Prezesa Rady Ministrów to stypendia przyznawane przez Premiera. Otrzymują je ... Czytaj więcej ...


„WRĘCZENIE STYPENDIÓW PREZESA RADY MINISTRÓW” „WRĘCZENIE STYPENDIÓW PREZESA RADY MINISTRÓW” „WRĘCZENIE STYPENDIÓW PREZESA RADY MINISTRÓW”Dodane przez idzi dnia grudzień 11 2014 20:38:35
Czytaj więcej ~ 0 Komentarzy ~ 184 Czytań Drukuj
Piłka Nożna Dziewcząt
„Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt”

„ Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt”W piątek po fascynującej walce mimo utrudnień kadrowych spowodowanych chorobami naszych dziewcząt zdobyliśmy II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt.


Gratulacje dla naszych zawodniczek!!! claplolthumbs up


Następne rozgrywki w piłce koszykowej odbedą się w styczniu, trzymamy kciuki.


Tekst i zdjęcia: RT

Dodane przez Hyde dnia grudzień 10 2014 23:53:26
0 Komentarzy ~ 55 Czytań Drukuj
List do Św. Mikołaja

List do Św. Mikołaja


To już ostatni dzwonek, żeby wysłać list do św. Mikołaja. Czego pragnie współczesna młodzież?hmm! Pomóżcie Mikołajowi w podejmowaniu decyzji i z listy obok wybierzcie prezent (panel Ankieta), który najbardziej chcielibyście otrzymać helpless lolhmm!Dodane przez STRIX dnia grudzień 05 2014 14:07:18
0 Komentarzy ~ 89 Czytań Drukuj

Dziękujemy !!!


Serdecznie dziękujemy Wam, drodzy uczniowie, za ogromne serce włożone w tegoroczną zbiórkę prezentów dla wielodzietnej rodziny! Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania i wyobrażenia. Jesteście wyjątkowi !!!„Prezenty przygotowane przez uczniów i nauczycieli z ZSB” „Prezenty przygotowane przez uczniów i nauczycieli z ZSB” „Prezenty przygotowane przez uczniów i nauczycieli z ZSB” „Prezenty przygotowane przez uczniów i nauczycieli z ZSB” „Prezenty przygotowane przez uczniów i nauczycieli z ZSB”Dodane przez STRIX dnia grudzień 04 2014 21:53:00
0 Komentarzy ~ 139 Czytań Drukuj
RAZEM BEZPIECZNIE

MŁODZIEŻ Z ZESPOŁU SZKOŁ BUDOWLANYCH WIE JAK ŻYĆ BEZPIECZNIE


Początek grudnia okazał się bardzo szczęśliwy dla uczniów z klasy I „w” Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 2 w Zespole Szkół Budowlanych.
2 grudnia 2014 roku w Kamiennej Górze odbył się rejonowy finał Konkursu Wiedzy o Policji pn. „Razem Bezpiecznej”, w którym udział brali najlepsi uczniowie wyłonieni podczas eliminacji szkolnych. Konkurs został zorganizowany przez 1 - 10 HP w Kamiennej Górze i przeprowadzony w pięknej scenerii Muzeum Tkactwa. Konkurs swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji z Wrocławia oraz przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej OHP z Wrocławia, a także wielu innych znakomitych gości.

W konkursie udział wzięło osiem trzyosobowych drużyn: dwie z 1-10 HP w Kamiennej Górze, dwie drużyny z 1-6 HP w Jeleniej Górze, dwie drużyny z OSiW Mysłakowice oraz dwie drużyny z 1-3 HP Bolesławiec. Naszą Szkołę reprezentowali: Dominika Marcichowska, Mateusz Budzianowski, Bartłomiej Janiec, Klaudia Rzeźwicka, Patryk Rapacki i Mateusz Maciejewski.

Już po części pisemnej obie drużyny z Bolesławca Czytaj więcej ...


„Drużyna, która zajęła I miejsce w konkursie” „Wręczenie nagród drużynie, która zajęła II miejsce w konkursie” „Uczestnicy konkursu podczas zajęć z technikiem kryminalistyki” „Uczestnicy konkursu podczas wręczenia nagród”


Tekst i zdjęcia: Beata Janiec - wychowawca HP Bolesławiec

Dodane przez STRIX dnia grudzień 04 2014 21:18:42
Czytaj więcej ~ 0 Komentarzy ~ 200 Czytań Drukuj

Najlepszy filmik ilustrujący piosenki patriotyczne – wyniki!


Cieszymy się, że szkolna inicjatywa na nakręcenie filmików muzycznych odświeżających pamięć o polskich bohaterach cieszyła się dużą popularnością. Wszystkim zaangażowanym w niniejszy projekt serdecznie dziękujemy!

I nagrodę publiczności
otrzymuje klasa II L za filmik do piosenki Pałacyk Michla;

II nagrodę publiczności otrzymują klasa III B za realizację filmiku do piosenki autorstwa Patryka Potockiego z klasy II t;

III nagrodę publiczności otrzymuje klasa I A za filmik ilustrujący piosenkę Rozkwitały pęki białych róż.Ponadto Tajna Kapituła Złotej Cegły postanowiła przyznać wyróżnienia w następujących kategoriach: Czytaj więcej ...

Dodane przez STRIX dnia listopad 28 2014 21:40:54
Czytaj więcej ~ 0 Komentarzy ~ 290 Czytań Drukuj

Karta Szkolna
„WYNIKI KONKURSU DYREKTORA SZKOŁY”


WYNIKI KONKURSU DYREKTORA SZKOŁY


Dnia 21.11.2014 r. ogłoszono konkurs na projekt szaty graficznej Karty Szkolnej. W konkursie wzięli udział uczniowie i nauczyciele ZSB. Spośród wielu projektów i propozycji, które wpłynęły wybrano koncepcję A. Dudek.

Projekt w nowoczesnym i minimalistycznym ujęciu przedstawia połączenie najważniejszych aspektów naszej szkoły - budownictwa i architektury krajobrazu.


W konkursie pojawiły się także inne ciekawe pomysły:
- zdjęcia zabytków Bolesławca wykonane przez W. Buciaka z klasy I BG,
- ciekawe zdjęcie uczniów ZSB - koncepcja A. Budaj,
- rysunek wesołego bobra z logo ZSB, wykonany przez A. Jaśkiewicz z klasy I A,
- kolorowa koncepcja graficzna M. Jurkiewicza,
- propozycja pewnej gimnazjalistki.


*Proponowany wygląd Karty Szkolnej może ulec modyfikacji przez instytucję zewnętrzną, zatwierdzającą i wykonującą projekt. Ostateczny jej wygląd zobaczymy niebawem.Dodane przez STRIX dnia listopad 26 2014 21:38:22
Czytaj więcej ~ 0 Komentarzy ~ 212 Czytań Drukuj
Z wizytą na politechnice wrocławskiej
„NOWOCZESNE METODY BADAWCZE I PROJEKTOWE W BUDOWNICTWIE”

„ NOWOCZESNE METODY BADAWCZE I PROJEKTOWE W BUDOWNICTWIE – Z WIZYTĄ NA POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJ ”24 listopada br. trzydziestoosobowa grupa naszych uczniów z klasy pierwszej i drugiej technikum budownictwa oraz klasy drugiej zawodowej o profilu monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie odbyła wycieczkę do Wrocławia na Politechnikę Wrocławską w ramach projektu CIZ. Celem wyjazdu było zdobycie wiedzy na temat funkcjonowania wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego uczelni, a przede wszystkim poznanie nowoczesnych pracowni konstrukcji budowlanych oraz geotechniki i hydrauliki.

W Instytucie Konstrukcji Budowlanych w pracowni komputerowej uczniowie mieli okazję projektować komputerowo ramę płaską i kopułę żelbetową, po zastosowaniu odpowiednich wzorów i obliczeń. Następnie poznali zasady projektowania budowli, jako bryły w 3D. Było dla nich dużą frajdą i zarazem ciekawostką. Dowiedzieli się, jakie mogą być przyczyny katastrof budowlanych i jak ich dowieść i jak ich uniknąć.

Następnie grupa udała się do laboratorium konstrukcji budowlanych gdzie brała udział w doświadczeniach. Na sześciu różnych stanowiskach uczniowie pod okiem fachowców badali za pomocą czujnika obecność prętów i zbrojenia w walcu betonowym, następnie za pomocą dalmierza obliczali ugięcie belki, była próba na wytrzymałość danego materiału budowlanego, badanie próbki ze względu na skład materiału, na nacisk i jego plastyczność. A wszystko to było z zastosowaniem nowoczesnych metod i urządzeń.

Ostatnim punktem programu był wykład i ćwiczenie w Instytucie Geotechniki i Hydrauliki. Uczniowie dowiedzieli się jak woda porusza się w przewodach instalacyjnych i jak można to zbadać. Co to jest ruch wody laminarny, a co burzliwy? Po wykonaniu doświadczenia nie mieli wątpliwości. Badali też swobodny przepływ wody w zbiorniku otwartym oraz z zastosowaniem różnych przegród ograniczających ten przepływ.

Uczniowie dowiedzieli się dużo ciekawych rzeczy na temat swojej branży, jak ważne są badania w budownictwie zarówno na etapie projektowania i wykonania i gdy tylko będą chcieli to w przyszłości mogą być ich autorami.

Na zakończenie pobytu na uczelni grupa była zaproszona na obiad do studenckiego baru Bifor.


„NOWOCZESNE METODY BADAWCZE I PROJEKTOWE W BUDOWNICTWIE” „NOWOCZESNE METODY BADAWCZE I PROJEKTOWE W BUDOWNICTWIE” „NOWOCZESNE METODY BADAWCZE I PROJEKTOWE W BUDOWNICTWIE” „NOWOCZESNE METODY BADAWCZE I PROJEKTOWE W BUDOWNICTWIE” „NOWOCZESNE METODY BADAWCZE I PROJEKTOWE W BUDOWNICTWIE”


Tekst i zdjęcia: Ju, JN

Dodane przez Hyde dnia listopad 25 2014 19:43:56
0 Komentarzy ~ 128 Czytań Drukuj
Strona 1 z 28 1 2 3 4 > >>

Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51 59-700 Bolesławiec
tel./fax 075 732 83 78
email: zsb.boleslawiec@interia.pl


Ta strona używa plików cookie zgodnie z opisaną polityką wykorzystywania plików cookie. Korzystanie z naszych serwisów bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies"
Kontakt:

Zespół Szkół Budowlanych
w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51
59-700 Bolesławiec

tel. 075 732 83 78
fax. 075 732 83 78

email: zsb.boleslawiec@interia.pl


https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatboleslawiecki


„Rodzicu! Dowiedz się jak otrzymać dostęp do e-dziennika UONET+”
Profile kształcenia


Technikum Nr 2:


Technik architektury krajobrazu

Technik budownictwa

Technik geodeta

Technik leśnik

Technik inżynierii środowiska i melioracjiZSZ Nr 2:


Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Oddziały wielozawodowe

Szkoła uczestniczy w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"wspólfinansowanym ze środków Unii Europejskiej

w ramach Eurpejskiego Funduszu Społecznego


http://mkz2.walbrzych.pl/index.php/opis-projektu


http://www.men.gov.pl/index.php/rok-szkoly-zawodowcowhttps://des.mobireg.pl/zs-bole/https://fronter.com/dolnyslask/http://www.umwd.dolnyslask.pl/http://www.men.gov.plhttp://www.kuratorium.wroclaw.plhttp://www.oke.wroc.plhttp://www.matura.ewd.edu.plhttp://wwww.powiatboleslawiecki.plhttp://www.efs.gov.plhttp://www.efs.com.plhttp://www.it-szkola.edu.plhttp://www.operon.plhttp://www.matematyka-reaktywacja.pl/Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 3
Najnowszy Użytkownik: G_idzi
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar