Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu
Translate
English Russia
Deutsch Czech
Nawigacja
Rekrutacja
  2016/2017
  Regulamin rekrutacji
  Harmonogram rekrutacji
  Kierunki kształcenia:
  Technikum architektury krajobrazu
  Technikum budownictwa
  Technikum geodezji
  Technikum leśne
  Technikum inżynierii środowiska
  Zasanicza Szkoła Zawodowa

Logowanie ...
  FRONTER
  e-dziennik

Szkoła
  Strona Główna
  Kontakt
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Pedagog szkolny
  Logopeda szkolny
  Historia szkoły
  Galeria

Uczniowie
  Samorząd Uczniowski
  Plan lekcji
  Podręczniki
  Tematy prezentacji
maturalnych
  Kalendarz roku szkolnego
2015-2016

Aktualności
  Zastępstwa
  Projekty realizowane
w szkole
  Harmonogram egzaminu
maturalnego
  Harmonogram egzaminów
zawodowych
  Egzaminy poprawkowe

Nauczyciele
  Grono pedagogiczne
  Plan lekcji
  Plan dyżurów

Praktyki
  Opiekun praktyk
  Harmonogram praktyk
  Relacje z praktyk
zagranicznych
  Leonardo da Vinci
  Erasmus +

Dokumenty
  Statut szkoły
  Szkolny program
wychowawczy
  Szkolny program
profilaktyki
  Dokumentacja wycieczek
  Procedury zwolnień z wf
  Regulamin strony www

Ogłoszenia
  Przetargi
  Informacje
  Praca, konkursy

Dziękujemy!
  Nasi sponsorzy
  Absolwenci

Logowanie

Ankieta
Co najbardziej liczy się w życiu?

dobra zabawa

kariera i pieniądze

podróżowanie

rodzina

nauka i wyniki egzaminów

zdrowie

godność

sława

kultura osobista

przyjaźń


Kalendarz
Kwiecień 2016
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Najbliższe święta:

Do matury ...
jeszcze ...

3 Dni
7 Godzin
2 Minut
23 Sekund

... ...
Do wakacji 2016 ...
... jeszcze ...

54 Dni
7 Godzin
2 Minut
23 Sekund

... ...
Do końca roku ...
jeszcze ...

244 Dni
8 Godzin
2 Minut
23 Sekund

... uuu ...
Losowa fotografia
Witamy

Zespół Szkół Budowlanych - murowany sukces !!!

Gimnazjada wioślarska
Gimnazjada wioślarska, czyli rywalizacja amatorska na ergometrach wioślarskich

Gimnazjada wioślarska, czyli rywalizacja amatorska na ergometrach wioślarskichSzkolne drużyny pokazały się z bardzo dobrej strony w rozegranej dziś wioślarskiej rywalizacji amatorskiej na ergometrach. Zawody odbyły się w Chojnowie. Celem imprezy było propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, popularyzowanie turystyki wodnej oraz zdrowej aktywności ruchowej wśród młodzieży i ich rodzin.

W kategorii drużyn szkół ponadgimnazjalnych dziewczęta, w składzie: Diana Forster, Aleksandra Mocna, Magda Wilk, Paulina Pawłowicz, zajęły II miejsce. Chłopcy, w składzie: Michał Bis, Dawid Bryzek, Piotr Jasnowski i Darek Nakonieczny, zajęli III miejsce.

W rywalizacji indywidualnej dziewcząt Diana Forster zajęła I miejsce. Gratulujemy. clapthumbs up


Gimnazjada wioślarska, czyli rywalizacja amatorska na ergometrach wioślarskich Gimnazjada wioślarska, czyli rywalizacja amatorska na ergometrach wioślarskich Gimnazjada wioślarska, czyli rywalizacja amatorska na ergometrach wioślarskich Gimnazjada wioślarska, czyli rywalizacja amatorska na ergometrach wioślarskich Gimnazjada wioślarska, czyli rywalizacja amatorska na ergometrach wioślarskich Gimnazjada wioślarska, czyli rywalizacja amatorska na ergometrach wioślarskich Gimnazjada wioślarska, czyli rywalizacja amatorska na ergometrach wioślarskich Gimnazjada wioślarska, czyli rywalizacja amatorska na ergometrach wioślarskich Gimnazjada wioślarska, czyli rywalizacja amatorska na ergometrach wioślarskichDodane przez idzi dnia kwiecień 27 2016 23:17:58
0 Komentarzy ~ 2 Czytań Drukuj
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych


Finał Centralny XXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności BudowlanychW piątek, 15 kwietnia, w Zespole Szkół Nr 1 w Ostrzeszowie odbył się Finał Centralny XXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Po eliminacjach okręgowych w 12 okręgach w całej Polsce, do Finału zakwalifikowało się 86 uczestników z 45 szkół budowlanych. Jedynym reprezentantem województwa dolnośląskiego w tym gronie był Adrian Rymarz, uczeń III klasy Technikum Budowlanego w Bolesławcu.

Uczestnicy Finału rozwiązywali aż trzy tury zadań i projektów z różnych dziedzin budownictwa (technologia, materiały budowlane, konstrukcje budowlane, organizacja budowy, projektowanie i kosztorysowanie) od godziny 9-tej do godziny 15-stej, trzeba więc było wykazać się nie tylko szeroką wiedzą, ale też odpowiednią kondycją.

W sobotę Jury Finału Centralnego ogłosiło oficjalne wyniki:

- z 86 uczestników 33 uzyskało tytuł Laureata Olimpiady - zdobyli min. 50% punktów;
- nasz Adrian nie tylko zdobył tytuł Laureata, ale zajął bardzo wysokie 10 miejsce
- w rankingu szkół ZSB w Bolesławcu zajął 15 miejsce w Polsce wśród 45 startujących w Finale ( a niektóre szkoły miały po dwóch, trzech, czterech a nawet pięciu finalistów).
- tytuł Laureata Olimpiady zwalnia Adriana z części teoretycznej egzaminów zawodowych oraz gwarantuje przyjęcie na wydział budownictwa na wszystkich politechnikach w Polsce (po zdaniu matury).

Sukces Adriana sprawił, że nasza Budowlanka dołączyła do prestiżowego grona najlepszych szkół budowlanych. Warto zaznaczyć, że Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych jest jedną z najstarszych olimpiad technicznych. Organizatorem jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, a w składzie Rady Naukowej i w Jury są pracownicy naukowi z wielu uczelni technicznych. W tegorocznej edycji Olimpiady wzięło udział ponad 6 tysięcy uczestników ze 162 szkół.

Adrian jest już drugim naszym Laureatem tej Olimpiady, w roku 2009 Laureatem został uczeń klasy IV TB, Łukasz Woleński. Czekamy na kolejną, jubileuszową, edycję Olimpiady i mamy nadzieję na kolejne sukcesy uczniów ZSB.

Wielkie gratulacje dla Adriana Rymarza.clap

Opiekunem Adriana jest mgr inż. Bronisław Sołek

FINAŁ CENTRALNY XXIX OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH FINAŁ CENTRALNY XXIX OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH FINAŁ CENTRALNY XXIX OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH FINAŁ CENTRALNY XXIX OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH FINAŁ CENTRALNY XXIX OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH FINAŁ CENTRALNY XXIX OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH FINAŁ CENTRALNY XXIX OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH FINAŁ CENTRALNY XXIX OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCHDodane przez Hyde dnia kwiecień 25 2016 22:22:01
0 Komentarzy ~ 7 Czytań Drukuj

SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE Z WIESŁAWEM JINDRACZKIEM


SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE Z WIESŁAWEM JINDRACZKIEM


Dnia 19.04.2016 r. odbyło się spotkanie profilaktyczne uczniów z panem Wiesławem Jindraczkiem ze wspólnoty Cenacolo.

Pan Wiesław przez 20 lat był uzależniony od heroiny, sam ją nawet produkował i sprzedawał, narażając zdrowie i życie innych ludzi. Od 16 lat nie bierze środków psychoaktywnych. Działa we Wspólnocie „Wieczernik” (Cenacolo) - stowarzyszeniu katolickim, które przygarnia młodych ludzi niezadowolonych, zbuntowanych, rozczarowanych, uzależnionych od środków psychoaktywnych, chcących odnaleźć własną tożsamość, radość i sens życia. Dzięki pomocy członków właśnie tej wspólnoty pan Wiesław pokonał swoje własne uzależnienie od narkotyków i dzisiaj jest „czysty”, chociaż nadal nazywa siebie narkomanem.

Podczas spotkania pan Wiesław przedstawił młodzieży trudną historię własnego życia naznaczonego cierpieniem, odpowiedzialnością za śmierć innych ludzi oraz walką z własnymi słabościami. Prelegent jednocześnie przestrzegał młodych ludzi, aby nie dali się zwieść obietnicom złudnego szczęścia odczuwanego podczas spożywania środków psychoaktywnych.

Młodzież w skupieniu i ciszy słuchała opowieści pana Wiesława. Być może refleksja po spotkaniu uchroni wielu młodych ludzi przed podejmowaniem zachowań ryzykownych, prowadzących do wkręcania się w spiralę uzależnienia.


SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE Z WIESŁAWEM JINDRACZKIEM SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE Z WIESŁAWEM JINDRACZKIEM SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE Z WIESŁAWEM JINDRACZKIEM SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE Z WIESŁAWEM JINDRACZKIEM SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE Z WIESŁAWEM JINDRACZKIEM SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE Z WIESŁAWEM JINDRACZKIEM SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE Z WIESŁAWEM JINDRACZKIEM SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE Z WIESŁAWEM JINDRACZKIEM SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE Z WIESŁAWEM JINDRACZKIEM SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE Z WIESŁAWEM JINDRACZKIEM SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE Z WIESŁAWEM JINDRACZKIEM SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE Z WIESŁAWEM JINDRACZKIEM SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE Z WIESŁAWEM JINDRACZKIEM


Tekst: BJ, Zdjęcia: MG

Dodane przez Hyde dnia kwiecień 25 2016 22:10:56
0 Komentarzy ~ 6 Czytań Drukuj
I Bolesławiecki Salon Muzyczny
I Bolesławiecki Salon Muzyczny


I Bolesławiecki Salon MuzycznyW piątek 15 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w I Bolesławieckim Salonie Muzycznym. Z tej okazji wysłuchaliśmy koncertu muzyki klasycznej.

Troje artystów przeniosło nas w zaczarowany świat kompozytorów romantycznych. We wnętrzu Teatru Starego przez chwilę mogliśmy się przenieść do XIX wiecznego salonu, gdzie główną rozrywką była muzyka wykonywana na żywo. W dzisiejszym koncercie dominowała muzyka polska, czeska, rosyjska (L. Janàček, H. Wieniawski, M. Karłowicz, P. Czajkowski, F. Chopin, A. Dvořák). Utwory były pełne pasji, emocji i elementów folkloru, jakże charakterystycznych dla romantyzmu. W dzisiejszym wykonaniu znalazło się również miejsce i na humor, którego jak się okazuje nie brakowało XIX-wiecznym mistrzom.

Przy fortepianie zasiadł Jerzy Owczarz, na skrzypcach zagrał Karol Lipiński-Brańka, romantyczne pieśni wykonał tenor Bartosz Nowak. Koncert prowadziła Joanna Kołodziejska.


I Bolesławiecki Salon Muzyczny I Bolesławiecki Salon Muzyczny I Bolesławiecki Salon Muzyczny I Bolesławiecki Salon Muzyczny I Bolesławiecki Salon Muzyczny I Bolesławiecki Salon Muzyczny I Bolesławiecki Salon Muzyczny I Bolesławiecki Salon Muzyczny I Bolesławiecki Salon Muzyczny I Bolesławiecki Salon Muzyczny I Bolesławiecki Salon Muzyczny I Bolesławiecki Salon MuzycznyDodane przez Hyde dnia kwiecień 25 2016 21:51:59
0 Komentarzy ~ 7 Czytań Drukuj
Bolec.info w ZSB
Bolec.info w Zespole Szkół BudowlanychBolec.info w Zespole Szkół BudowlanychGościliśmy dziennikarską parę Angelikę i Krzysztofa Krzemińskich z największego lokalnego portalu informacyjnego Bolec.info. Nasi goście w ciekawy sposób opowiedzieli nam o kulisach dziennikarskiego rzemiosła, redakcyjnej pracy oraz etyce zawodowej. Przybliżyli nam również aspekty prawne pracy w mediach, a także zwrócili uwagę uczniów na odpowiedzialność za wypowiedzi pisane na forach przez internautów.

"Prelekcję" ubarwili interesującymi anegdotami. Uczniowie mieli również okazję na zadanie pytań, lecz jak sami stwierdzili, nawet nie musieli, gdyż otrzymali mnóstwo wyczerpujących informacji.

Mamy nadzieję, że nie było to ostatnie spotkanie naszej młodzieży z przedstawicielami mediów, planujemy bowiem uczynić z tego pewien cykl spotkań, również z udziałem innych redakcji.


Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół Budowlanych Bolec.info w Zespole Szkół BudowlanychDodane przez Hyde dnia kwiecień 25 2016 21:44:31
0 Komentarzy ~ 9 Czytań Drukuj
Technikum Inżynierii Środowiska
Technikum Inżynierii Środowiska


Technikum Inżynierii Środowiska

W piątek grupa uczniów kierunku technik inżynierii środowiska i melioracji zwiedziła bolesławiecką oczyszczalnię ścieków. Wycieczka była bardzo edukacyjna i ciekawa za co ogromnie dziękujemy Pani Magdalenie Grundman. Podziękowania również dla Pana Prezesa Wodociągów Bolesławiec za pomoc w organizacji wycieczki zawodoznawczej.


Technikum Inżynierii Środowiska Technikum Inżynierii Środowiska Technikum Inżynierii Środowiska Technikum Inżynierii Środowiska Technikum Inżynierii Środowiska Technikum Inżynierii Środowiska Technikum Inżynierii Środowiska Technikum Inżynierii Środowiska Technikum Inżynierii Środowiska Technikum Inżynierii Środowiska Technikum Inżynierii Środowiska Technikum Inżynierii Środowiska Technikum Inżynierii Środowiska Technikum Inżynierii Środowiska Technikum Inżynierii Środowiska Technikum Inżynierii Środowiska Technikum Inżynierii Środowiska Technikum Inżynierii Środowiska Technikum Inżynierii ŚrodowiskaDodane przez Hyde dnia kwiecień 25 2016 21:31:09
0 Komentarzy ~ 9 Czytań Drukuj
Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym
Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym

Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym
w ramach podniesienia bezpieczeństwa na drodze.

W Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym zorganizowanym przy współudziale Auto-Szkoły oraz Powiatowej Komendy Policji w Bolesławcu udział wzięło 29 uczniów z 10 gimnazjów.

Komisja konkursu w składzie:
• mgr SŁAWOMIR DORUŻYŃSKI – PRZEWODNICZĄCY
• asp. KRZYSZTOF SKORZEŃC- Wydział Ruchu Drogowego KPP w Bolesławcu
• st. sierżant MATEUSZ STANECKI – ŻANDARMERIA WOJSKOWA
• ROMAN STARCZEWSKI – WŁAŚCICIEL OSK „AUTO SZKOŁA” ul. Bankowa


podała oficjalne wyniki:

Miejsce I - Jakub Zarówny GS Nr 2 Bolesławiec - bezpłatny kurs prawa jazdy kat. B w Ośrodku Szkolenia Kierowców Auto Szkoła w Bolesławcu

Miejsce II - Kornel Korczowski GS Nr 2 Bolesławiec - bezpłatny kurs prawa jazdy kat. AM w Ośrodku Szkolenia Kierowców Auto Szkoła w Bolesławcu

Miejsce III - Hubert Duma II Prywatne Gimnazjum Bolesławiec - 30% zniżki na kurs prawa jazdy kat. B w Ośrodku Szkolenia Kierowców Auto Szkoła w Bolesławcu


Miejsce IV, V, VI, VII, miejsce ex aequo (ta sama ilość punktów)

• Szymon Fras, GS Węgliniec

• Aleksandra Popek, GS Nr 4 Bolesławiec

• Krzysztof Żak, GS Nr 3 Bolesławiec

• Marcel Chlastawa, GS Nr 1 Bolesławiec


Sponsorami nagród była Rada Rodziców przy Zespole Szkół Budowlanych oraz Ośrodek Szkolenia Kierowców Auto Szkoła w Bolesławcu.

Sponsorom nagród oraz KPP bardzo dziękujemy, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i wspólną zabawę.


Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym Konkurs Wiedzy o Ruchu DrogowymDodane przez Hyde dnia kwiecień 11 2016 23:33:29
0 Komentarzy ~ 119 Czytań Drukuj
Dzień otwarty
„PATRZ, SŁUCHAJ, POMÓŻ” – SPOTKANIE PSYCHOLOGA Z RODZICAMI UCZNIÓW


„PATRZ, SŁUCHAJ, POMÓŻ” –
SPOTKANIE PSYCHOLOGA Z RODZICAMI UCZNIÓW


Jednym z zadań szkoły, w ramach prowadzonych działań profilaktycznych jest pedagogizacja rodziców. Mając to na uwadze, Dyrektor szkoły pan Jacek Jurkiewicz oraz pedagog szkolny Beata Janiec, zaprosili do współpracy w tej kwestii panią Teresę Rudzińską – Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bolesławcu.

Panią Teresę gościliśmy w naszej szkole dnia 7 kwietnia 2016 r., podczas dni otwartych. W czasie spotkania z rodzicami w auli szkolnej, prezentując swój wykład pod nazwą „Patrz, słuchaj, pomóż”, w sposób bardzo przystępny i zrozumiały, przekazała rodzicom wiedzę dotyczącą najważniejszych problemów nastolatków pojawiających się w okresie adolescencji.

Pani psycholog apelowała do rodziców, aby bacznie obserwowali własne dzieci, poświęcali im czas, rozmawiali z nimi, aby nie dopuści do tego, by brak zrozumienia i zainteresowania ze strony rodziców, doprowadzał do szukania przez młodych ludzi pomocy, akceptacji, zrozumienia w destrukcyjnych grupach rówieśniczych, bądź do ucieczki w zachowania depresyjne, często prowadzące do autodestrukcji. Rodzice z dużym zainteresowaniem słuchali bardzo ciekawej prelekcji pani Teresy. Po zakończonym spotkaniu rodzice mieli również możliwość indywidualnych konsultacji z panią psycholog, która służyła każdemu zainteresowanemu swoja radą i pomocą.


„PATRZ, SŁUCHAJ, POMÓŻ” – SPOTKANIE PSYCHOLOGA Z RODZICAMI UCZNIÓW „PATRZ, SŁUCHAJ, POMÓŻ” – SPOTKANIE PSYCHOLOGA Z RODZICAMI UCZNIÓW „PATRZ, SŁUCHAJ, POMÓŻ” – SPOTKANIE PSYCHOLOGA Z RODZICAMI UCZNIÓW „PATRZ, SŁUCHAJ, POMÓŻ” – SPOTKANIE PSYCHOLOGA Z RODZICAMI UCZNIÓW „PATRZ, SŁUCHAJ, POMÓŻ” – SPOTKANIE PSYCHOLOGA Z RODZICAMI UCZNIÓWDodane przez Hyde dnia kwiecień 11 2016 23:19:57
0 Komentarzy ~ 23 Czytań Drukuj

Zawsze jest dobra pora, by swoją postawą wspomóc Seniora


Wspólne działania uczniów ZSB i bolesławieckiego Hufca Pracy w ramach inicjatywy:
„Zawsze jest dobra pora, by swoją postawą wspomóc Seniora”


Doniesienia płynące z codziennej z prasy, radia, telewizji, Internetu, skłoniły młodzież do zwrócenia uwagi społeczności lokalnej na bardzo poważny problem, który jest często przyczyną wielu ludzkich tragedii, a mianowicie na oszustwa dokonywane na starszych ludziach tzw. „metodą na wnuczka”. Mimo tego, że wiele się o tym mówi w środkach masowego przekazu, a rożne instytucje państwowe prowadzą działania profilaktyczne dotyczące tej kwestii, oszuści nadal zbierają swoje żniwo wśród przedstawicieli najstarszego pokolenia. Przestępcy wykorzystując łatwowierność, uczciwość często naiwność Seniorów w bezduszny sposób odbierają im dobra pieniężne, na które przez całe życie pracowali.

Dlatego też, młodzież działająca w Klubie Aktywnych w ramach konkursu „ Aktywność – dobry wybór”, postanowiła swoimi działaniami wspomóc Seniorów i przeprowadzić działania prewencyjne dotyczące ochrony ludzi starszych przed takimi oszustwami. Do współpracy w ramach tych działań młodzież zaprosiła funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji – panie B. Łuczkowską oraz A. Kublik-Rościszewską, Dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych pana J. Jurkiewicza wraz z uczniami oraz uczniów kl. I „c” ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 wraz z wychowawczynią panią M. Czyżewską, a także panią Dyrektor Domu Dziennego Pobytu w Bolesławcu D. Zamaro.

Pierwszym etapem całego przedsięwzięcia było przygotowanie przez uczestników HP Bolesławiec i uczniów Zespołu Szkół Budowlanych ulotki mającej na celu przestrzeganie Seniorów przed oszustwami „metodą na wnuczka”. Pomysłowość i kreatywność młodzieży znalazła odzwierciedlenie w stworzonej przez nich ulotce, która miała posłużyć, jako narzędzie wzmacniające ich działania. Wyprodukowane przez siebie ulotki młodzi ludzie rozprowadzali wśród społeczności lokalnej, nawiązując bezpośredni kontakt z interesującą ich grupą społeczną – Seniorami. Podczas rozmów ze starszymi osobami młodzież informowała o celu i oczekiwanych efektach swoich działań.

Podsumowaniem całej inicjatywy było uroczyste spotkanie z Seniorami zorganizowane, dzięki uprzejmości pani Dyrektor Domu Dziennego Pobytu w pomieszczeniach tej placówki. Spotkanie zainicjowane i przygotowane przez młodzież oraz dzieci składało się z dwóch części. Pierwsza część spotkania, którą poprowadziły panie policjantki, miała charakter informacyjno-edukacyjny. Policjantki przypomniały Seniorom najważniejsze zasady, jakimi należy kierować się w kontaktach z nieznajomymi ludźmi, uczulając szczególnie na manipulacje wykorzystywane przez oszustów stosujących „metodę na wnuczka”. Seniorzy bardzo aktywnie włączyli się w rozmowę z paniami policjantkami, dzieląc się swoimi doświadczeniami. Zaangażowanie, z jakim przedstawiciele najstarszego pokolenia uczestniczyli w dyskusji świadczyło o tym, że istnieje duża potrzeba prowadzenia dialogu na zainicjowany przez uczestników Hufca temat. W kolejnej części spotkania młodzież i dzieci chcąc wyrazić swój szacunek dla Seniorów prezentowała swoje zdolności artystyczne w specjalnie przygotowanym na tą okazję przedstawieniu, a także mini koncercie muzycznym przygotowanym przez uczniów Technikum i ZSZ z Zespołu Szkół Budowlanych. Jeden z uczniów zaśpiewał swoją autorską piosenkę, przygotowaną specjalnie dla Seniorów, nawiązującą treścią do problemu, który był poruszany podczas spotkania przez panie policjantki. Na koniec uroczystości Seniorzy zostali obdarowani ulotkami przygotowanymi przez młodzież, informującymi jak powinno się postępować, aby nie zostać kolejną ofiarą oszustów wykorzystujących w swoich działaniach coraz to nowsze metody manipulacji.

Spotkanie, a także cała inicjatywa podjęta przez młodzież, oprócz charakteru informacyjno-edukacyjnego niosła za sobą jeszcze jedno przesłanie – była wspaniałą okazją do nawiązania i rozwijania więzi międzypokoleniowej, o znaczeniu, której często w dzisiejszych czasach zapominamy. Ważne jest, aby pamiętać o tym, że kształtowanie u młodych ludzi postawy szacunku wobec osób starszych, rozwijanie wrażliwości na potrzeby innych ludzi, kształtowanie postawy otwartości i tolerancji jest niezbędne w przygotowaniu młodego pokolenia do życia w wielokulturowym i wielowymiarowym społeczeństwie. Zaangażowanie, poświęcenie, z jakim młodzież i dzieci przygotowywały się do spotkania z Seniorami, a także wspaniała atmosfera panująca podczas wizyty w Domu Dziennego Pobytu, świadczy o tym, że takie spotkania międzypokoleniowe są bardzo potrzebne zarówno młodym ludziom jak i Seniorom. Uwagę na to zwróciła również pani Karolina – przewodnicząca Rady Seniorów dziękując młodzieży i dzieciom za pięknie przygotowaną uroczystość.


Zawsze jest dobra pora, by swoją postawą wspomóc Seniora Zawsze jest dobra pora, by swoją postawą wspomóc Seniora Zawsze jest dobra pora, by swoją postawą wspomóc Seniora Zawsze jest dobra pora, by swoją postawą wspomóc Seniora Zawsze jest dobra pora, by swoją postawą wspomóc Seniora Zawsze jest dobra pora, by swoją postawą wspomóc Seniora Zawsze jest dobra pora, by swoją postawą wspomóc Seniora Zawsze jest dobra pora, by swoją postawą wspomóc Seniora Zawsze jest dobra pora, by swoją postawą wspomóc Seniora Zawsze jest dobra pora, by swoją postawą wspomóc Seniora Zawsze jest dobra pora, by swoją postawą wspomóc Seniora Zawsze jest dobra pora, by swoją postawą wspomóc Seniora Zawsze jest dobra pora, by swoją postawą wspomóc Seniora Zawsze jest dobra pora, by swoją postawą wspomóc Seniora Zawsze jest dobra pora, by swoją postawą wspomóc Seniora Zawsze jest dobra pora, by swoją postawą wspomóc Seniora Zawsze jest dobra pora, by swoją postawą wspomóc Seniora Zawsze jest dobra pora, by swoją postawą wspomóc Seniora


Tekst i zdjęcia: pedagog szkolny oraz wychowawcy HP Bolesławiec

Dodane przez Hyde dnia kwiecień 11 2016 23:11:32
0 Komentarzy ~ 37 Czytań Drukuj

ELIMINACJE POWIATOWE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJELIMINACJE POWIATOWE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ


30 marca 2016 roku w Zespole Szkół Mechanicznych w Bolesławcu już po raz kolejny odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy II A Technikum Architektury Krajobrazu – Marek Chudzik.

Pierwszym zadaniem jakie postawiono przed zawodnikami było rozwiązanie testu z zakresu wiedzy pożarniczej. Trzy osoby, które najlepiej napisały test kwalifikowały się do dalszego etapu konkursu. Po sprawdzeniu prac pisemnych przez Komisję konkursową okazało się, że nasz reprezentant był o krok od zakwalifikowania się do finału Turnieju.

W klasyfikacji końcowej Marek Chudzik zajął czwarte miejsce. Na zakończenie Turnieju otrzymał cenną nagrodę, którą wręczyli mu Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP pan Zbigniew Bożęcki oraz Członek Zarządu Powiatowego OSP RP pan Jerzy Kieler.

Gratulujemy Markowi i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłorocznej edycji Turnieju.


Tekst: BJ

Dodane przez Hyde dnia kwiecień 11 2016 23:04:52
0 Komentarzy ~ 23 Czytań Drukuj
MCK
Ginące zawody pomysłem na przyszłość


OGŁASZAMY NABÓR NA BEZPŁATNE KURSY

w ramach projektu
„Ginące zawody pomysłem na przyszłość”

„Brukarz, kamieniarz”
„Cukiernik, piekarz”
„Stolarz”
„Ślusarz- kowalstwo artystyczne”

PLANOWANY TERMIN MAJ- WRZESIEŃ 2016


Kursy są przeznaczone dla osób bezrobotnych
w wieku od 18 do 25 roku życia,

Gwarantujemy materiały dydaktyczne, wyżywienie, nocleg
oraz refundację kosztów dojazdu.


Chętnych prosimy o kontakt ze specjalistą ds. rozwoju zawodowego
MCK OHP w Bolesławcu
Bolesławiec, Al. 1000-lecia 51
mail: rozwojzawodowy.boleslawiec@ohp.pl
tel. 75 642 8918, 75 732 2992,
Czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7.45-15.45Dodane przez Hyde dnia kwiecień 11 2016 22:58:58
0 Komentarzy ~ 25 Czytań Drukuj
Strona 1 z 40 1 2 3 4 > >>

Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51 59-700 Bolesławiec
tel./fax 075 732 83 78
email: zsb.boleslawiec@interia.pl


Realizujemy projekty:

"Dolnośląska e-szkoła"

Projekt "Dolnośląska e-szkoła" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013

"Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku"

Projekt "Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku" nr RPDS.07.02.00-02-015/09 realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2007-2013, Priorytetu 7 "Rozbudowa i modernizacja infrastruktury edukacyjnej na Dolnym Śląsku", Działania nr 7.2 "Rozwój infrastruktury placówek edukacyjnych"Ta strona używa plików cookie zgodnie z opisaną polityką wykorzystywania plików cookie. Korzystanie z naszych serwisów bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies"
Kontakt:

Zespół Szkół Budowlanych
w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51
59-700 Bolesławiec

tel. 075 732 83 78
fax. 075 732 83 78

email: zsb.boleslawiec@interia.pl


https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatboleslawiecki


„Rodzicu! Dowiedz się jak otrzymać dostęp do e-dziennika UONET+”
Profile kształcenia


Technikum Nr 2:


Technik architektury krajobrazu

Technik budownictwa

Technik geodeta

Technik leśnik

Technik inżynierii środowiska i melioracji


ZSZ Nr 2:


Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Oddziały wielozawodowe


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"wspólfinansowanym ze środków Unii Europejskiej

w ramach Eurpejskiego Funduszu Społecznego


http://mkz2.walbrzych.pl/index.php/opis-projektu


http://www.bibliotekaped.wix.com/boleslawiec
http://www.men.gov.pl/index.php/rok-szkoly-zawodowcowhttps://des.mobireg.pl/zs-bole/https://fronter.com/dolnyslask/http://www.umwd.dolnyslask.pl/http://www.men.gov.plhttp://www.kuratorium.wroclaw.plhttp://www.oke.wroc.plhttp://www.matura.ewd.edu.plhttp://wwww.powiatboleslawiecki.plhttp://www.efs.gov.plhttp://www.efs.com.plhttp://www.it-szkola.edu.plhttp://www.operon.plhttp://www.matematyka-reaktywacja.pl/Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 4
Najnowszy Użytkownik: G_Luigi
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar