Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu
Translate
English Russia
Deutsch Czech
Nawigacja
Rekrutacja
  2016/2017
  Regulamin rekrutacji
  Harmonogram rekrutacji
  Kierunki kształcenia:
  Technikum architektury krajobrazu
  Technikum budownictwa
  Technikum geodezji
  Technikum leśne
  Technikum inżynierii środowiska
  Zasanicza Szkoła Zawodowa

Logowanie ...
  FRONTER
  e-dziennik

Szkoła
  Strona Główna
  Kontakt
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Pedagog szkolny
  Logopeda szkolny
  Historia szkoły
  Galeria

Uczniowie
  Samorząd Uczniowski
  Plan lekcji
  Podręczniki
  Tematy prezentacji
maturalnych
  Kalendarz roku szkolnego
2015-2016

Aktualności
  Zastępstwa
  Projekty realizowane
w szkole
  Harmonogram egzaminu
maturalnego
  Harmonogram egzaminów
zawodowych
  Egzaminy poprawkowe

Nauczyciele
  Grono pedagogiczne
  Plan lekcji
  Plan dyżurów

Praktyki
  Opiekun praktyk
  Harmonogram praktyk
  Relacje z praktyk
zagranicznych
  Leonardo da Vinci
  Erasmus +

Dokumenty
  Statut szkoły
  Szkolny program
wychowawczy
  Szkolny program
profilaktyki
  Dokumentacja wycieczek
  Procedury zwolnień z wf
  Regulamin strony www

Ogłoszenia
  Przetargi
  Informacje
  Praca, konkursy

Dziękujemy!
  Nasi sponsorzy
  Absolwenci

Logowanie

Ankieta
Co najbardziej liczy się w życiu?

dobra zabawa

kariera i pieniądze

podróżowanie

rodzina

nauka i wyniki egzaminów

zdrowie

godność

sława

kultura osobista

przyjaźń


Kalendarz
Czerwiec 2016
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30Najbliższe święta:

Do matury ...
jeszcze ...

-57 Dni
-15 Godzin
-53 Minut
-18 Sekund

... ...
Do wakacji 2016 ...
... jeszcze ...

-6 Dni
-15 Godzin
-53 Minut
-18 Sekund

... ...
Do końca roku ...
jeszcze ...

183 Dni
9 Godzin
6 Minut
42 Sekund

... uuu ...
Losowa fotografia
Witamy
Kucharze na start! – mój europejski staż zawodowy
„KUCHARZE NA START! – MÓJ EUROPEJSKI STAŻ ZAWODOWY”


Staże zagraniczne dla uczniów klas zawodowych oraz szkolenia kadry kształcenia zawodowego


Od dnia 22.05.2016 r. do 04.06.2016 r. dziesięcioosobowa grupa młodzieży z klas ZSB nr 2 przebywała w Borna - nieopodal Lipska, na dwutygodniowym stażu w zawodzie kucharz. Nasza młodzież poznawała tajniki kuchni niemieckiej podczas realizacji działań projektowych. Swoje umiejętności kulturowo - językowe uczestnicy podnosili zarówno podczas samego stażu, jak i w trakcie spędzania czasu wolnego. Ważne jest, że młodzi ludzie bardzo chętnie uczestniczyli w realizacji wszelkich działań. Wszyscy aktywnie i kreatywnie uczestniczyli w stażu. Pobyt naszych kucharzy w niemieckiej organizacji na pewno zaowocuje w przyszłości, poznaniem nowych ludzi oraz wpłynie na zwiększenie ich świadomości kulturowej, przyczyniając się do propagowania postawy tolerancji i szacunku wobec innych kultur.

Oczekiwanym efektem ma być również dowartościowanie praktycznego wymiaru uczenia się (jakim są staże i praktyki zagraniczne), zwiększenie mobilności młodych osób na europejskim rynku pracy, poprawa wizerunku kształcenia i szkolenia zawodowego, jak również zwiększa szanse na zatrudnienie młodzieży. Dwutygodniowy pobyt uczestników w Bornie jest możliwy dzięki realizacji projektu „Kucharze na start! – mój europejski staż zawodowy” wdrażanego w ramach projektu systemowego „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz szkolenia kadry kształcenia zawodowego” realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.


„KUCHARZE NA START! – MÓJ EUROPEJSKI STAŻ ZAWODOWY” „KUCHARZE NA START! – MÓJ EUROPEJSKI STAŻ ZAWODOWY” „KUCHARZE NA START! – MÓJ EUROPEJSKI STAŻ ZAWODOWY” „KUCHARZE NA START! – MÓJ EUROPEJSKI STAŻ ZAWODOWY” „KUCHARZE NA START! – MÓJ EUROPEJSKI STAŻ ZAWODOWY” „KUCHARZE NA START! – MÓJ EUROPEJSKI STAŻ ZAWODOWY” „KUCHARZE NA START! – MÓJ EUROPEJSKI STAŻ ZAWODOWY” „KUCHARZE NA START! – MÓJ EUROPEJSKI STAŻ ZAWODOWY” „KUCHARZE NA START! – MÓJ EUROPEJSKI STAŻ ZAWODOWY” „KUCHARZE NA START! – MÓJ EUROPEJSKI STAŻ ZAWODOWY” „KUCHARZE NA START! – MÓJ EUROPEJSKI STAŻ ZAWODOWY”


Tekst, zdjęcia Jacek Nesler - opiekun grupy

Dodane przez Hyde dnia czerwiec 20 2016 20:15:28
0 Komentarzy ~ 17 Czytań Drukuj

WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO


WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO


W dniu 17 czerwca Uczniowie I klasy technikum leśnictwa wybrali się pociągiem do Wrocławia. Dzień okazał się bardzo deszczowy i wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w ... KFC hilariousyummy

Gdy pogoda poprawiła się i skierowaliśmy swoje kroki w kierunku głównego celu wycieczki czyli do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć Arboretum w którym znajduje się kolekcja drzew, krzewów i krzewinek z całego świata. Alpinarium, które zawiera rośliny górskie oraz dział Gruntowych roślin ozdobnych. Korzystając z okazji i położenia Ogrodu Botanicznego Uczniowie mogli zobaczyć też najciekawsze zabytki znajdujące się w pobliżu Ogrodu na Ostrowie Tumskim oraz w Rynku.


WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO


Opiekunami wycieczki byli: Jacek Nesler, Anna Dudek i Urszula Drąg

Dodane przez Hyde dnia czerwiec 20 2016 20:01:35
0 Komentarzy ~ 20 Czytań Drukuj

ADRIAN RYMARZ NA GALI OLIMPIJCZYKÓW

ADRIAN RYMARZ NA GALI OLIMPIJCZYKÓW


W środę, 15 czerwca, delegacja naszej szkoły – Adrian Rymarz z klasy III TBG, Bronisław Sołek i dyrektor Jacek Jurkiewicz – uczestniczyła w Gali Olimpijczyków 2016, zorganizowanej przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Zaproszeni zostali wszyscy Finaliści i Laureaci olimpiad na szczeblu centralnym oraz najlepsi sportowcy z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Wszyscy Olimpijczycy otrzymali dyplomy gratulacyjne oraz symboliczne nagrody a nauczyciele - opiekunowie oraz dyrektorzy szkół listy gratulacyjne od dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Dla naszego Olimpijczyka była to pierwsza Gala, ale mamy nadzieję, że nie ostatnia!


ADRIAN RYMARZ NA GALI OLIMPIJCZYKÓW ADRIAN RYMARZ NA GALI OLIMPIJCZYKÓW ADRIAN RYMARZ NA GALI OLIMPIJCZYKÓW


Dodane przez Hyde dnia czerwiec 16 2016 23:27:12
0 Komentarzy ~ 23 Czytań Drukuj

PATRYK POTOCKI – ZAŚPIEWAŁ WE WROCŁAWSKIM TEATRZE MUZYCZNYM „CAPITOL”


PATRYK POTOCKI – ZAŚPIEWAŁ WE WROCŁAWSKIM TEATRZE MUZYCZNYM „CAPITOL”


To wielki sukces dla naszego ucznia. Patryk Potocki zaśpiewał dzisiaj w Teatrze Muzycznym „Capitol” we Wrocławiu. Patryk brał udział w konkursie organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu pod hasłem „Kochana Babciu, najdroższy Dziadku nie daj się oszukać”.

Głównym założeniem konkursu było ostrzeganie Seniorów przed niebezpieczeństwami, które coraz częściej mają miejsce w naszym otoczeniu, a mianowicie oszustwami „metodą na wnuczka”.W eliminacjach powiatowych Patryk zaprezentował się bardzo dobrze i został zaproszony na Galę Laureatów do Wrocławia.
Podczas dzisiejszego występu Patryk godnie reprezentował naszą szkołę i przepięknie zaśpiewał swoją autorską piosenkę.

Gratulujemy Patrykowi i życzymy kolejnych sukcesów, bo naprawdę ma talent.


PATRYK POTOCKI – ZAŚPIEWAŁ WE WROCŁAWSKIM TEATRZE MUZYCZNYM „CAPITOL” PATRYK POTOCKI – ZAŚPIEWAŁ WE WROCŁAWSKIM TEATRZE MUZYCZNYM „CAPITOL” PATRYK POTOCKI – ZAŚPIEWAŁ WE WROCŁAWSKIM TEATRZE MUZYCZNYM „CAPITOL” PATRYK POTOCKI – ZAŚPIEWAŁ WE WROCŁAWSKIM TEATRZE MUZYCZNYM „CAPITOL” PATRYK POTOCKI – ZAŚPIEWAŁ WE WROCŁAWSKIM TEATRZE MUZYCZNYM „CAPITOL” PATRYK POTOCKI – ZAŚPIEWAŁ WE WROCŁAWSKIM TEATRZE MUZYCZNYM „CAPITOL” PATRYK POTOCKI – ZAŚPIEWAŁ WE WROCŁAWSKIM TEATRZE MUZYCZNYM „CAPITOL” PATRYK POTOCKI – ZAŚPIEWAŁ WE WROCŁAWSKIM TEATRZE MUZYCZNYM „CAPITOL” PATRYK POTOCKI – ZAŚPIEWAŁ WE WROCŁAWSKIM TEATRZE MUZYCZNYM „CAPITOL” PATRYK POTOCKI – ZAŚPIEWAŁ WE WROCŁAWSKIM TEATRZE MUZYCZNYM „CAPITOL”


Tekst i zdjęcia: BJ

Dodane przez Hyde dnia czerwiec 16 2016 23:10:10
0 Komentarzy ~ 20 Czytań Drukuj
Zjazd Absolwentów 2016
Zjazd Absolwentów Technikum 2016


Zjazd Absolwentów Technikum 2016


W sobotę, 11 czerwca, gościliśmy w naszej szkole Absolwentów, którzy przybyli na kolejne Spotkanie Absolwentów naszego Technikum. Zjazdy te są organizowane od 2002 roku prawie każdego roku. W tym roku na kolejny Zjazd przybyło prawie 40 osób, a łącznie z zaproszonymi nauczycielami i emerytami, było nas prawie 50 osób. Warto zaznaczyć, że w tegorocznym spotkaniu udział wzięła grupa Absolwentek Technikum Ochrony Środowiska. W czasie spotkania w szkole Absolwenci oglądali sale i nasze szkolne warsztaty. Ci, którzy dawno temu ukończyli naszą szkołę byli bardzo mile zaskoczeni zmianami, jakie nastąpiły w ostatnich latach.

W czasie spotkania wszystkich w naszej sali geodezyjnej obejrzeliśmy, krótką prezentację zdjęć z poprzednich Zjazdów. Był też miły akcent – można było zrobić sobie zdjęcie z dwoma medalistami, Laureatami Olimpiady Budowlanej. Adrian Rymarz, uczeń klasy III TBG jest tegorocznym Laureatem, a towarzyszył mu Łukasz Woleński, Laureat z roku 2009 i Finalista z roku 2008.

Druga część Zjazdu miała miejsce na terenie MOSiR-u, gdzie wszyscy bawili się w doskonałych nastrojach do późnej nocy. Było jak zawsze – sympatycznie, życzliwie i wesoło i wiele wspomnień z czasów szkolnych odżyło na nowo.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, pozdrawiamy i zapraszamy za rok na kolejny Zjazd z okazji Jubileuszu XXV-lecia naszego Technikum.


Inicjatorem i organizatorem Zjazdu był Bronisław Sołek.


Zjazd Absolwentów Technikum 2016 Zjazd Absolwentów Technikum 2016 Zjazd Absolwentów Technikum 2016 Zjazd Absolwentów Technikum 2016

Tekst i zdjęcia: BS

Dodane przez idzi dnia czerwiec 14 2016 23:36:06
0 Komentarzy ~ 24 Czytań Drukuj
Erasmus+POWER


"Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec" - „Mój pobyt w Lipsku”


Kolejna grupa stażowa i kolejny raz poprosiliśmy uczestników miesięcznej praktyki zawodowej w Lipsku o kilka uwag, podsumowań dotyczących w/w wyjazdu. Każdy wyjeżdżający na staż miał za zadanie opisać swój pobyt na terenie Niemiec. Niestety nie możemy zacytować tu wszystkich wypowiedzi, stąd pokusiliśmy się o przedstawienie niektórych z nich ... hmm!

... Czytaj więcej ...


Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec


Dodane przez idzi dnia czerwiec 14 2016 23:10:46
Czytaj więcej ~ 0 Komentarzy ~ 159 Czytań Drukuj
Erasmus+POWER


"Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej" – kolejny projekt Erasmus+


Narodowa Agencja Programu Erasmus+ poinformowała nas, że kolejny projekt złożony przez Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu został pozytywnie oceniony i przekazany do realizacji. Projekt pt. "Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej" będzie finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego".

Niniejszy projekt będzie realizowany na zasadach programu Erasmus+. Maksymalna przyznana kwota dofinansowania wynosi 68 144 Euro, co stanowi równowartość kwoty 288 630, 73 PLN.
Celem zatwierdzonego projektu jest przeszkolenie 30. wyselekcjonowanych uczestników Technikum Budowlanego w zakresie nowoczesnego budownictwa energooszczędnego, tzw. domów pasywnych. Prekursorem w dziedzinie budownictwa pasywnego są obecnie Niemcy i Austria, w których to państwach ma miejsce najwięcej tego typu inwestycji. Ponadto domy pasywne zostały uznane przez Parlament Europejski z 31.01.2008 r. za wymagane we wszystkich krajach członkowskich od 2011 roku. Rynek lokalny również otwiera się na tego typu budownictwo. Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Bolesławcu na przełomie 2016/2017 roku pragnie wybudować pierwszy dom w nowoczesnej technologii energooszczędnej, co umożliwi absolwentom Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu znalezienie dobrze płatnej pracy, jako wysoko wykwalifikowanej kadrze budowlanej.

"Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej" – kolejny projekt Erasmus+W związku z powyższym program umożliwi dokształcanie zawodowe młodzieży szkolnej w zakresie stosowanych technologii w budownictwie pasywnym oraz urządzeń energooszczędnych; dokonywania analizy różnych wariantów konstrukcyjnych budynków także przy wykorzystaniu programów komputerowych; zdobycie nowych umiejętności w zakresie dokonywania obliczeń energetycznych w związku z przygotowaniem i realizacją projektów budynków energooszczędnych.

Wartość dodaną zrealizowanego stażu stanowić będą nowości w zakresie nowoczesnych technologii, urządzeń, konstrukcji stosowanych w budownictwie pasywnym. Uczestnicy nabędą również orientację w wytycznych konstrukcyjnych stosowanych dla Niemiec. Młodzież zapozna się w praktyce z niemieckimi technologiami stosowanymi w budownictwie pasywnym. Pobudzona zostanie indywidualna kreatywność w zakresie dokonywania obliczeń energetycznych na podstawie średniorocznych i średniomiesięcznych temperatur powietrza, czy porównywania warunków klimatycznych Niemiec i Polski.

Dodatkowo młodzież pozna zasady sporządzania stosownej dokumentacji materiałowej i technicznej.
Uczestnicy projektu będą pracować razem z załogą niemiecką i pod nadzorem kierownictwa niemieckiego. Będą poruszać się po terenie Lipska, samodzielnie pokonywać barierę językową, komunikować się w różnych sytuacjach w pracy, podczas zakupów, w kontaktach towarzyskich. Młodzież będzie samodzielnie planować i organizować własne działania w pracy i w wolnym czasie. Nabędzie umiejętność życia w grupie, poza domem rodzinnym, poprzez wspólne przygotowanie posiłków, prace porządkowe i wzajemną pomoc. Uczestnicy projektu poznają kulturę narodu niemieckiego, nabędą nowe doświadczenia związane z konwersowaniem w języku niemieckim.

W związku z powyższym Dyrektor szkoły Jacek Jurkiewicz powołał Zespół, który dokona wyboru i selekcji grupy trzydziestu uczniów wraz z grupą rezerwową według następujących zasad:
- dobry stan zdrowia,
- dobre wyniki w nauce - szczególnie z przedmiotów zawodowych, jak również znajomości języka niemieckiego,
- indywidualne predyspozycje i determinacja do podnoszenia własnych kwalifikacji,
- zdyscyplinowanie i umiejętności współpracy w grupie,
- zaliczenie obowiązkowych szkoleń językowo-kulturowo-pedagogicznych w kraju,
- nienaganne zachowanie w szkole i grupie.

Staż zawodowy w ramach projektu "Domy pasywne - przyszłość branży budowlanej" odbędzie się w przyszłym roku szkolnym na przełomie września i października (15.09. - 13.10.2016 r. ).

Do tej pory w ramach programu Erasmus+ POWER wysłaliśmy na miesięczny staż zawodowy 60 uczniów (Technikum Leśne) za łączną sumę dofinansowania 136 288 EURO.

Dodane przez Hyde dnia czerwiec 09 2016 11:24:51
0 Komentarzy ~ 150 Czytań Drukuj

Erasmus+POWER


"Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec" - na podstawie Raportu Końcowego Europa-Haus LeipzigNa przełomie maja i czerwca 2016 r. grupa trzydziestu młodych leśników realizowała staż zawodowy na terenie Niemiec. Naszym partnerem po stronie zachodniej jest Europa-Haus Leipzig (Stowarzyszenie Domu Europejskiego w Lipsku). Niniejszy projekt jest drugim stażem realizowanym przez klasy leśne (pierwszy raz leśnicy wyjechali na jesieni 2015 r.).

Celem niniejszego projektu było zapoznanie się z organizacją pracy i specyfiką struktury lasów niemieckich o zróżnicowanej własności, uczestniczenie w pracach typowo leśnych, nabywanie przez praktykantów umiejętności posługiwania się specjalnymi narzędziami i urządzeniami do wykonywania tych prac. Ponadto uczniowie mogli zapoznać się z organizacją pracy, warunkami życia, kulturą niemiecką, a przede wszystkim mieli możliwość doskonalenia języka niemieckiego w praktyce (życiu codziennym).

Praktyka została bardzo wysoko oceniona nie tylko przez naszego partnera, ale i przez niemieckich pracodawców. Mamy nadzieję, że do podobnych wniosków doszła niespodziewana kontrola na zlecenie Ministerstwa Rozwoju z Warszawy, która odbyła się 20.05.2016 r. w jednym z miejsc stażu (Nadleśnictwo Lipsk).
Sami uczniowie wynieśli z praktyki duże korzyści. Dotyczyły one nie tylko podniesienia kwalifikacji zawodowych, lecz także rozwoju osobowości, a zwłaszcza kreatywności tych młodych ludzi, którzy wkrótce ukończą szkołę i staną przed wyborem miejsc pracy.

... Czytaj więcej ...


Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec


Dodane przez Hyde dnia czerwiec 06 2016 23:18:51
Czytaj więcej ~ 0 Komentarzy ~ 127 Czytań Drukuj
Przestańmy biec
Happening „Przestańmy biec” w Zespole Szkół Budowlanych


Happening „Przestańmy biec” w Zespole Szkół Budowlanych


1 czerwca 2016 roku uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych wzięli udział w happeningu ”Przestańmy biec”, organizowanym w ramach ogólnopolskiego programu „Profilaktyka a Ty”.

Ideą całej akcji było promowanie mody na życie wolne od uzależnień, życie bez przemocy fizycznej i psychicznej. Symbolem tej wolności był Gest Bicia Serca wykonywany przez 60 sekund – jednocześnie przez wszystkich uczestników tej Akcji w całym kraju 1 czerwca 2016 r. Gest ten został nazwany „Zrywem Wolnych Serc” – serc wolnych od przemocy i uzależnień, serc wrażliwych na drugiego człowieka, serc zdrowych i odpowiedzialnych, serc ceniących własną wolność.

Uczniowie aktywnie włączyli się w akcję, która została wpisana w przypadający w tym dniu Międzynarodowy Dzień Dziecka. Całe przedsięwzięcie zostało przeprowadzone we współpracy z paniami policjantkami z bolesławieckiej Komendy Powiatowej PolicjiA. Kublik – Rościszewską i B. Łuczkowską.

O oprawę muzyczną imprezy zadbali uczniowie naszej szkoły: Ewelina Janiec z kl. I „BI” oraz Patryk Potocki z kl. III „t”, którzy wykonali kilka wspaniałych utworów z „przesłaniem”. Patryk przedstawił swoim rówieśnikom również swoje utwory autorskie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom happeningu za pomoc i zaangażowanie walkę o życie wolne od uzależnień i przemocy.


Happening „Przestańmy biec” w Zespole Szkół Budowlanych Happening „Przestańmy biec” w Zespole Szkół Budowlanych Happening „Przestańmy biec” w Zespole Szkół Budowlanych Happening „Przestańmy biec” w Zespole Szkół Budowlanych Happening „Przestańmy biec” w Zespole Szkół Budowlanych Happening „Przestańmy biec” w Zespole Szkół Budowlanych Happening „Przestańmy biec” w Zespole Szkół Budowlanych Happening „Przestańmy biec” w Zespole Szkół Budowlanych Happening „Przestańmy biec” w Zespole Szkół Budowlanych Happening „Przestańmy biec” w Zespole Szkół Budowlanych Happening „Przestańmy biec” w Zespole Szkół Budowlanych Happening „Przestańmy biec” w Zespole Szkół Budowlanych Happening „Przestańmy biec” w Zespole Szkół Budowlanych Happening „Przestańmy biec” w Zespole Szkół Budowlanych Happening „Przestańmy biec” w Zespole Szkół Budowlanych Happening „Przestańmy biec” w Zespole Szkół Budowlanych Happening „Przestańmy biec” w Zespole Szkół Budowlanych Happening „Przestańmy biec” w Zespole Szkół Budowlanych Happening „Przestańmy biec” w Zespole Szkół Budowlanych Happening „Przestańmy biec” w Zespole Szkół Budowlanych Happening „Przestańmy biec” w Zespole Szkół Budowlanych Happening „Przestańmy biec” w Zespole Szkół Budowlanych Happening „Przestańmy biec” w Zespole Szkół Budowlanych Happening „Przestańmy biec” w Zespole Szkół Budowlanych Happening „Przestańmy biec” w Zespole Szkół Budowlanych


Tekst i zdjęcia: BJ, AS

Dodane przez Hyde dnia czerwiec 06 2016 21:43:38
0 Komentarzy ~ 103 Czytań Drukuj
Dzień Sportu
Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych


Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych


W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka, Dyrekcja ZSB ogłosiła ten dzień Dniem Sportu.

Zamiast tradycyjnych zajęć w salach lekcyjnych, uczniowie rywalizowali w konkurencjach sportowych. Był tor przeszkód, rzut piłką lekarską, przeciąganie liny i główna atrakcja - mecz piłki nożnej uczniów Technikum kontra ZSZ.

Wszystko w rytmie muzyki, również tej komponowanej i wykonywanej przez naszych uczniów. Poza tym, wokół szkolnych klombów i placów zapłonęły grille, gdzie piekły się kiełbaski i inne przysmaki. Wszystko w iście rodzinnej, piknikowo-plenerowej atmosferze za przyzwoleniem łaskawej aury.

Nie podajemy nazwisk zwycięzców poszczególnych konkurencji, gdyż w tym dniu zwycięzcami byli wszyscy, czyli MY!


Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół Budowlanych Dzień Sportu w Zespole Szkół BudowlanychDodane przez Hyde dnia czerwiec 06 2016 21:31:19
0 Komentarzy ~ 137 Czytań Drukuj
Erasmus+POWER


Duchowe życie w Lipsku

Nasi leśnicy mieli możliwość uczestniczyć w obchodach 100-nego Zjazdu Niemieckich Katolików w Lipsku. Jest to kolejna wielka impreza wypromowana przez Lipsk i rokrocznie ściągająca do miasta chrześcijan z całego świata. Najważniejszą częścią Festiwalu Katolików jest msza ekumeniczna, która odbyła się na Augustusplatz.
Nasi też tam byli pray


Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie NiemiecDodane przez idzi dnia czerwiec 03 2016 01:01:47
0 Komentarzy ~ 156 Czytań Drukuj
Strona 1 z 42 1 2 3 4 > >>

Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51 59-700 Bolesławiec
tel./fax 075 732 83 78
email: zsb.boleslawiec@interia.pl


Realizujemy projekty:

"Dolnośląska e-szkoła"

Projekt "Dolnośląska e-szkoła" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013

"Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku"

Projekt "Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku" nr RPDS.07.02.00-02-015/09 realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2007-2013, Priorytetu 7 "Rozbudowa i modernizacja infrastruktury edukacyjnej na Dolnym Śląsku", Działania nr 7.2 "Rozwój infrastruktury placówek edukacyjnych"Ta strona używa plików cookie zgodnie z opisaną polityką wykorzystywania plików cookie. Korzystanie z naszych serwisów bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies"
Kontakt:

Zespół Szkół Budowlanych
w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51
59-700 Bolesławiec

tel. 075 732 83 78
fax. 075 732 83 78

email: zsb.boleslawiec@interia.pl


https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatboleslawiecki


„Rodzicu! Dowiedz się jak otrzymać dostęp do e-dziennika UONET+”
Profile kształcenia


Technikum Nr 2:


Technik architektury krajobrazu

Technik budownictwa

Technik geodeta

Technik leśnik

Technik inżynierii środowiska i melioracji


ZSZ Nr 2:


Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Oddziały wielozawodowe


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"wspólfinansowanym ze środków Unii Europejskiej

w ramach Eurpejskiego Funduszu Społecznego


http://mkz2.walbrzych.pl/index.php/opis-projektu


http://www.bibliotekaped.wix.com/boleslawiec
http://www.men.gov.pl/index.php/rok-szkoly-zawodowcowhttps://des.mobireg.pl/zs-bole/https://fronter.com/dolnyslask/http://www.umwd.dolnyslask.pl/http://www.men.gov.plhttp://www.kuratorium.wroclaw.plhttp://www.oke.wroc.plhttp://www.matura.ewd.edu.plhttp://wwww.powiatboleslawiecki.plhttp://www.efs.gov.plhttp://www.efs.com.plhttp://www.it-szkola.edu.plhttp://www.operon.plhttp://www.matematyka-reaktywacja.pl/Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 4
Najnowszy Użytkownik: G_Luigi
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar