Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

https://www.facebook.com/zsb2boleslawiec?_rdr=p
Translate
English Russia
Deutsch Czech
Nawigacja
Rekrutacja
  2015/2016
  Regulamin rekrutacji
  Harmonogram rekrutacji
  Kierunki kształcenia

Logowanie ...
  FRONTER
  e-dziennik

Szkoła
  Strona Główna
  Kontakt
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Pedagog szkolny
  Logopeda szkolny
  Historia szkoły
  Galeria

Uczniowie
  Samorząd Uczniowski
  Plan lekcji
  Zajęcia dodatkowe
  Podręczniki
  Tematy prezentacji
matura 2015
  Kalendarz roku szkolnego
2014-2015

Aktualności
  Zastępstwa
  Projekty realizowane
w szkole
  Harmonogram egzaminu
maturalnego
  Harmonogram egzaminów
zawodowych
  Egzaminy poprawkowe

Nauczyciele
  Grono pedagogiczne
  Plan lekcji
  Plan dyżurów

Praktyki
  Opiekun praktyk
  Harmonogram praktyk
  Relacje z praktyk
zagranicznych
  Leonardo da Vinci
  Erasmus +

Dokumenty
  Statut szkoły
  Szkolny program
wychowawczy
  Szkolny program
profilaktyki
  Dokumentacja wycieczek
  Procedury zwolnień z wf

Ogłoszenia
  Przetargi
  Informacje
  Praca, konkursy

Dziękujemy!
  Nasi sponsorzy
  Absolwenci

Logowanie

Ankieta
Kogo chciałbyś poznać osobiście, gdyby była taka możliwość?

Kubę Wojewódzkiego

Ewelinę Lisowską

Wojciecha Cejrowskiego

Magdalenę Ogórek

Kamila Bednarka

Natalię Siwiec

Krzysztofa Ibisza

Roberta Lewandowskiego

Ewę Chodakowską

Roberta Biedronia


Kalendarz
Październik 2015
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
25
26
27
28
29
30
31Najbliższe święta:

Do wakacji 2016 ...
... jeszcze ...

260 Dni
17 Godzin
49 Minut
54 Sekund

... ...
Do końca roku ...
jeszcze ...

84 Dni
18 Godzin
49 Minut
54 Sekund

... uuu ...
Losowa fotografia
Witamy

Zespół Szkół Budowlanych - murowany sukces


Realizujemy projekty:

"Dolnośląska e-szkoła"

Projekt "Dolnośląska e-szkoła" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013

"Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku"

Projekt "Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku" nr RPDS.07.02.00-02-015/09 realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2007-2013, Priorytetu 7 "Rozbudowa i modernizacja infrastruktury edukacyjnej na Dolnym Śląsku", Działania nr 7.2 "Rozwój infrastruktury placówek edukacyjnych"

Erasmus+
„Weekend w Lipsku …”

Weekend w Lipsku …

Miniony tydzień minął bardzo pracowicie, ale atrakcji różnych nam nie brakowało. W sobotę 3. października dokładnie w 25. rocznicę zjednoczenia Niemiec zwiedzaliśmy Muzeum Najnowszej Historii Niemiec. Po muzeum oprowadzała nas p. dr Ewa Tolkmicka, która przedstawiła nam historię Europy i Niemiec od lat trzydziestych XX w.

Zwiedziliśmy także lipskie zoo, gdzie największym powodzeniem cieszy się Pongoland (środowisko i obserwacja małp człekokształtnych) oraz Gondwanaland (powstanie życia na Ziemi z perspektywy obserwatora płynącego łódką).

W niedzielę całą grupą byliśmy na słynnych lipskich targach hobbistycznych (MesseGelande), oraz meczu na miejskim stadionie lipskim. Mecz rozgrywany był między Lipskiem, a Norymbergią - wynik 3:2 dla Lipska.

Po południu w strojach galowych byliśmy w kościele na Plagwitz, na mszy św. dla Polonii Lipskiej. Ksiądz nie krył wzruszenia przy spotkaniu z grupą polskich praktykantów.


„Weekend w Lipsku …” „Weekend w Lipsku …” „Weekend w Lipsku …” „Weekend w Lipsku …” „Weekend w Lipsku …” „Weekend w Lipsku …” „Weekend w Lipsku …” „Weekend w Lipsku …” „Weekend w Lipsku …”
„Weekend w Lipsku …” „Weekend w Lipsku …” „Weekend w Lipsku …” „Weekend w Lipsku …” „Weekend w Lipsku …” „Weekend w Lipsku …” „Weekend w Lipsku …” „Weekend w Lipsku …”


Tekst i zdjęcia: Ju

Dodane przez Hyde dnia październik 06 2015 01:17:12
Czytaj więcej ~ 0 Komentarzy ~ 8 Czytań Drukuj
Erasmus+
„ Znowu pozdrawiamy z Lipska”

Znowu pozdrawiamy z Lipska in love


"Forest Team" - drużyna naszych Praktykantów z Lipska zdobyła 3-cie miejsce w turnieju piłki nożnej "Walka z nietolerancją". W turnieju wzięło udział 11 międzynarodowych drużyn w tym też profesjonalnie grająca ekipa z Lipska InterLeipzig. Nasi Praktykanci (chłopaki i dzielnie broniąca bramki Diana Forster) wstydu nie przynieśli i grali rewelacyjnie.
Poza tym leśnicy mieli okazję zwiedzić kilka zabytków, takich jak Pomnik Bitwy Narodów, Pasaż Mädlera, gdzie znajduje się restauracja, w której Johann Wolfgang Gothe napisał swoje największe dzieło "Fausta". Jak ktoś nie wie, o czym to jest, to niech podejdzie do maturzystów .... oni wam powiedzą (przynajmniej mamy taką nadziejęhmm!)
Ponadto bardzo ciężko pracujemy helpless(Ostatnio ścięliśmy ogromne drzewo i pracowaliśmy przy ubijaniu gleby w ZOO.
Praktyka jest super !!!thumbs up (mimo pracylol)


„Znowu pozdrawiamy z Lipska” „Znowu pozdrawiamy z Lipska” „Znowu pozdrawiamy z Lipska” „Znowu pozdrawiamy z Lipska” „Znowu pozdrawiamy z Lipska” „Znowu pozdrawiamy z Lipska” „Znowu pozdrawiamy z Lipska” „Znowu pozdrawiamy z Lipska” „Znowu pozdrawiamy z Lipska” „Znowu pozdrawiamy z Lipska” „Znowu pozdrawiamy z Lipska” „Znowu pozdrawiamy z Lipska” „Znowu pozdrawiamy z Lipska” „Znowu pozdrawiamy z Lipska” „Znowu pozdrawiamy z Lipska” „Znowu pozdrawiamy z Lipska” „Znowu pozdrawiamy z Lipska” „Znowu pozdrawiamy z Lipska”Dodane przez STRIX dnia październik 02 2015 12:34:04
Czytaj więcej ~ 0 Komentarzy ~ 125 Czytań Drukuj
STOP HPV
„Program „STOP rakowi szyjki macicy” w Zespole Szkół Budowlanych”

Program „STOP rakowi szyjki macicy” w Zespole Szkół Budowlanych


Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu w dniu dzisiejszym brali udział w pogadane profilaktycznej przygotowanej w ramach programu „STOP rakowi szyjki macicy” realizowanego przez Powiat Bolesławiecki. Programem objęte są młode kobiety - dziewczęta z I klas szkół ponadgimnazjalnych, zamieszkujące Powiat Bolesławiecki. Władze Powiatu aktywnie wspierając profilaktykę nowotworową prowadzoną na terenie naszego kraju, zdecydowały o sfinansowaniu szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego, odpowiedzialnego za powstawanie raka szyjki macicy, dziewczętom pierwszego rocznika szkół ponadgimnazjalnych.

Ideą dzisiejszego spotkania, które prowadził pan doktor Andrzej Żuk było uświadomienie młodym ludziom niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą zarażenie wirusem HPV. Wirus ten powoduje raka szyjki macicy - jednego z najczęściej występujących nowotworów złośliwych, który jest trzecią, co do częstości przyczyną zgonów wśród kobiet spowodowanych przez nowotwory. Nowotwór ten rozwija się bardzo długo i pozostaje utajony od 3 do 10 lat. Objawy występują dopiero, gdy choroba jest bardzo zaawansowana, a wyleczenie trudne do osiągnięcia lub niemożliwe. Z prowadzonych ostatnio badań nad wirusem HPV wynika, że zakażenie różnymi typami wirusa brodawczaka ludzkiego może prowadzić także do rozwoju nowotworów jamy ustnej, krtani lub przełyku.

Dlatego tak ważne jest uświadamianie młodych ludzi, w jaki sposób mogą zmniejszyć ryzyko zarażenia się wirusem HPV, a tym samym zachorowania na chorobę nowotworową. Pogadanka prowadzona przy wykorzystaniu nowoczesnych Technologii Informacyjnych wzbudziła wśród młodzieży zainteresowanie i skłoniła do refleksji nad własną przyszłością w kwestii dbania o zdrowie.Tekst i zdjęcia: Beata Janiec – Pedagog szkolny

Dodane przez STRIX dnia wrzesień 29 2015 17:32:19
0 Komentarzy ~ 115 Czytań Drukuj
Konferencja Forum 2.0
„Konferencja Forum 2.0”

Konferencja Forum 2.0


W dniach 18-19.09.2015 r. Katarzyna Rusinek, Roksana Gęsicka z klasy II A – Technikum architektury krajobrazu oraz Kacper Szwed z ILO jako reprezentanci Młodzieżowej Rady Powiatu Bolesławieckiego wzięli udział w Konferencji Forum 2.0 organizowanej przez Stowarzyszenie Semper Avanti oraz Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego, która odbyła się w Hotelu Mercure we Wrocławiu.

Pierwszym punktem był wykład Pani Doroty Kowalskiej z Semper Avanti pt. "Mobilność źródłem rozwoju osobistego, zawodowego, niezależności i szansy na zatrudnienie".
Następnie odbyła się rozmowa z ekspertami w trzech panelach tematycznych:

Pierwszy Panel "Młodzież i tolerancja" - Podsekretarz stanu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Redaktorka Gazety Wyborczej, Ekspert w dziedzinie Polityki Islamu.

Drugi Panel "Młodzież i demokracja" - Przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Paweł Brusiło, Jacek Pilawa Radny Województwa Dolnośląskiego, Paweł Rańda Wiceprzewodniczący Komisji Edukacji i Młodzieży - Radny Miasta Wrocław

Trzeci Panel "Młodzież i rynek pracy" - Pani Dorota Kowalska, Prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Podsekretarz stanu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Po panelach uczestnicy Forum 2.0 mieli przerwę na lunch, po której odbyły się dyskusje w 4 grupach "Open Space":
- "Wiek vs Wiarygodność",
- "Jak działać by być zauważalnym",
- "Jak zmniejszyć odległość między Starszą Radą?"
- "Media".
Dyskusję "Jak działać by być zauważalnym?" prowadzili Ewa Hromadko Radna MSWD oraz Kacper Szwed.

Na zakończenie pierwszego dnia wszyscy uczestnicy Forum pojechali na Pergole obejrzeć pokaz Fontanny Multimedialnej.

W Sobotę Forum 2.0 zakończyło się dyskusjami na temat: organizacji event`ów, sensem działania MRP/MRG/MRM oraz Sejmików, publikacjami na Fb przez Rady.Dodane przez Hyde dnia wrzesień 27 2015 23:20:03
0 Komentarzy ~ 108 Czytań Drukuj
Erasmus+

Program Erasmus+ w Zespole Szkół Budowlanych w Bolesławcu
„Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii”


Darz Bór

Praca, praca i nie tylko pracą żyjemy w Lipsku. Miło spędzamy czas po odbytych szkoleniach. Ostatnio mieliśmy przyjemność pójść na mecz piłki ręcznej między HC- Leipzig przeciwko Buxtehuder SV. Wynik meczu 30:21 dla Lipska.

Dla nas najważniejsza była jedna zawodniczka i jej kibicowaliśmy. To Karolina Kudłacz, która wraz ze swym zespołem zdobyła mistrzostwo Niemiec. Super zawodniczka, która była zaskoczona naszym gorącym dopingiem, złożyła nam autografy i z chęcią pozowała do zdjęć.say cheese! W niedzielę też idziemy na meczlol


Pozdrawiamy z Lipska

Leśnicy, Lipsk 2015 r.


„ Program Erasmus+ „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii”” „ Program Erasmus+ „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii”” „ Program Erasmus+ „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii”” „ Program Erasmus+ „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii”” „ Program Erasmus+ „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii”” „ Program Erasmus+ „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii”” „ Program Erasmus+ „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii”” „ Program Erasmus+ „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii”” „ Program Erasmus+ „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii””Dodane przez idzi dnia wrzesień 25 2015 21:34:13
0 Komentarzy ~ 132 Czytań Drukuj
Dzień Pierwszoklasisty 2015/2016

DZIEŃ PIERWSZOKLASISTY

Dnia 23 września 2015 roku uczniowie klas czwartych przyjęli pierwszaków do grona uczniów.

Aby jednak zdobyć statut szanowanego ucznia pierwszoklasiści musieli wykazać się kreatywnością, sprytem, dobrą kondycją fizyczną i zdolnościami aktorskimi. Hitem, który rozbawił nas niemal do łez, było picie mleka z gumowej rękawiczki, ale konkurencje takie jak rzut cegłą, rysowanie portretu wychowawcy czy strzał piłką do bramki po kilku obrotach wokół miotły, również zyskały spory aplauz.

Po uroczystej przysiędze spędziliśmy kilka chwil przy ognisku, a dodatkową atrakcją dla chętnych była możliwość sprawdzenia swoich zdolności strzeleckich.

Pierwsze miejsce w konkursach zdobyła klasa ILG (wych. Pani Małgorzata Wołoszyn), drugim miejscem podzieliły się ex aequo klasy IBI i Iw ( wych. Panie Agata Szostok i Nina Rusin). Trzecie miejsce przypadło klasie It (wych. Pan Rafał Tertel).

Dziękujemy też organizatorom - klasom czwartym i ich wychowawcom - za świetnie zorganizowaną imprezę.Galeria zdjęć 1

Galeria zdjęć 2


Dodane przez STRIX dnia wrzesień 23 2015 21:09:52
0 Komentarzy ~ 116 Czytań Drukuj
Wybory samorządowe w ZSB


Uwaga!!! Wybory samorządowe!!!

W najbliższych dniach odbędą się wybory do samorządu uczniowskiego naszej szkoły.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie kandydatur do pani M. Wołoszyn.thumbs up
Dodane przez idzi dnia wrzesień 22 2015 22:16:28
0 Komentarzy ~ 20 Czytań Drukuj
Wycieczka do Kopalni „Wujek” w Katowicach
„ Wycieczka do Kopalni „Wujek” w Katowicach”

Wycieczka do Kopalni „Wujek” w Katowicach


W piątek 18 września odbyła się wycieczka do Kopalni „Wujek” w Katowicach. Wycieczka ta była nagrodą dla uczestników Powiatowego Konkursu Wiedzy o NSZZ „Solidarność” ufundowana przez NSZZ „Solidarność” KWB Turów na czele z przewodniczącym Panem Wojciechem Ilnickim i Komisję Międzyzakładową NSZZ „Solidarność” przy Elektrowni Turów na czele z przewodniczącym Panem Markiem Stecykiem.

Głównym celem naszej wycieczki była Kopalnia „Wujek”, a właściwie pomnik poświęcony wydarzeniom z 16 grudnia 1981 roku oraz Muzeum Izba Pamięci KWK „Wujek”. Dzisiejszy pomnik stoi w miejscu, gdzie 16 grudnia rano czołg dokonał wyłomu w murze, a tego samego dnia wieczorem ustawiono w tym miejscu krzyż z górniczymi lampkami na ramionach. Drewniany krzyż został umieszczony w ramionach wybudowanego w 1991 roku pomnika.

Duże wrażenie wywiera fakt, że pomnik i tablice pamiątkowe znajdują się kilka kroków od bramy działającej nadal KWK „Wujek”. Można powiedzieć, że na ulicy Wincentego Pola Historia przeplata się z codziennością…

Kilka kroków dalej, w dawnym magazynie odzieżowym znajduje się Muzeum Izba Pamięci KWK „Wujek”. Zwiedzanie rozpoczyna się od przejścia pod konstrukcją chodnika kopalnianego. Ekspozycja muzealna dzieli się na dwie części: pierwsza prezentuje najdawniejsze dzieje kopalni , druga jej dramatyczną historię związaną z pacyfikacją zakładu 16 grudnia 1981 roku. Bardzo interesująca i szczegółowa jest wykonana w skali 1:100 makieta wydarzeń przedstawiająca je z wielką dbałością o szczegóły, widać nawet zwisające z dachów sople. Całość prezentacji dopełniają zdjęcia opatrzone komentarzem historycznym, materiały dźwiękowe oraz eksponaty (przestrzelony górniczy hełm, czy pociski i łuski zebrane na terenie kopalni). W muzeum zaprezentowano nam również dwa filmy dokumentalne odnoszące się do tych wydarzeń.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Katowic. Z okien autokaru udało nam się spojrzeć na przepiękne miasto – ogród, czyli Giszowiec. Następnie odbyliśmy spacer po Nikiszowcu, dzielnicy Katowic, która powstała na początku XX wieku. Cała dzielnica wykonana jest z czerwonej cegły. Na koniec wycieczki przenieśliśmy się całkowicie w poindustrialny XXI wiek, w nowoczesne centrum Katowic umiejscowione na pokopalnianych gruzach i hałdach i tworzące imponującą Strefę Kultury. Tu mogliśmy podziwiać gmachy Muzeum Śląskiego, Narodowej Orkiestry Symfonicznej PR i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Z dachu tego ostatniego gmachu pożegnaliśmy Katowice i udaliśmy się w drogę powrotną.


„Wycieczka do Kopalni „Wujek” w Katowicach” „Wycieczka do Kopalni „Wujek” w Katowicach” „Wycieczka do Kopalni „Wujek” w Katowicach” „Wycieczka do Kopalni „Wujek” w Katowicach” „Wycieczka do Kopalni „Wujek” w Katowicach” „Wycieczka do Kopalni „Wujek” w Katowicach” „Wycieczka do Kopalni „Wujek” w Katowicach”Dodane przez Hyde dnia wrzesień 21 2015 16:32:04
Czytaj więcej ~ 0 Komentarzy ~ 32 Czytań Drukuj
Zmiana planu lekcji

Uwaga!!!
w dniu 21.09.2015 r. nastąpi korekta planu zajęć

Nowy plan dostępny w zakładce: Plan lekcjiDodane przez Hyde dnia wrzesień 20 2015 09:16:18
0 Komentarzy ~ 108 Czytań Drukuj
Erasmus+

Program Erasmus+ w Zespole Szkół Budowlanych w Bolesławcu

„Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii”


Serdecznie pozdrawiamy z Lipska. Jak ktoś nie wierzy, że leśnicy rzeczywiście pojechali na miesiąc odbywać staż zawodowy w Niemczech, to niech obejrzy kilka naszych zdjęć. Lipsk przywitał nas ciepłą i przyjazną atmosferą. Mieliśmy okazję poznać miasto pływając kanałami - w końcu Lipsk nazywany jest drugą Wenecją - czy odbywając piesze wycieczki. Rozpoczęliśmy także już pierwsze szkolenia pod okiem naszych zwierzchników w Nadleśnictwie Lipskim. Najlepiej jednak czujemy się odpoczywając po wypełnionym zajęciami dniu w naszym przyhotelowym ogrodzie.


Ślemy pozdrowienia

Leśnicy, Lipsk 2015 r.


„ Program Erasmus+ „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii”” „ Program Erasmus+ „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii”” „ Program Erasmus+ „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii”” „ Program Erasmus+ „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii”” „ Program Erasmus+ „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii”” „ Program Erasmus+ „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii”” „ Program Erasmus+ „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii”” „ Program Erasmus+ „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii””
Dodane przez Hyde dnia wrzesień 18 2015 21:46:17
Czytaj więcej ~ 0 Komentarzy ~ 59 Czytań Drukuj
MŁODZIEŻOWE CENTRUM KARIERY W BOLESŁAWCU

MŁODZIEŻOWE CENTRUM KARIERY W BOLESŁAWCU

OGŁASZA NABÓR NA BEZPŁATNY KURS:

OPERATOR KOPARKO - ŁADOWARKI

PLANOWANY TERMIN WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2015

... Czytaj więcej ...


Dodane przez Hyde dnia wrzesień 16 2015 20:39:51
Czytaj więcej ~ 0 Komentarzy ~ 101 Czytań Drukuj

Strona 1 z 34 1 2 3 4 > >>

Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51 59-700 Bolesławiec
tel./fax 075 732 83 78
email: zsb.boleslawiec@interia.pl


Ta strona używa plików cookie zgodnie z opisaną polityką wykorzystywania plików cookie. Korzystanie z naszych serwisów bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies"
Kontakt:

Zespół Szkół Budowlanych
w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51
59-700 Bolesławiec

tel. 075 732 83 78
fax. 075 732 83 78

email: zsb.boleslawiec@interia.pl


https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatboleslawiecki


„Rodzicu! Dowiedz się jak otrzymać dostęp do e-dziennika UONET+”
Profile kształcenia


Technikum Nr 2:


Technik architektury krajobrazu

Technik budownictwa

Technik geodeta

Technik leśnik

Technik inżynierii środowiska i melioracjiZSZ Nr 2:


Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Oddziały wielozawodowe

Szkoła uczestniczy w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"wspólfinansowanym ze środków Unii Europejskiej

w ramach Eurpejskiego Funduszu Społecznego


http://mkz2.walbrzych.pl/index.php/opis-projektu


http://www.men.gov.pl/index.php/rok-szkoly-zawodowcowhttps://des.mobireg.pl/zs-bole/https://fronter.com/dolnyslask/http://www.umwd.dolnyslask.pl/http://www.men.gov.plhttp://www.kuratorium.wroclaw.plhttp://www.oke.wroc.plhttp://www.matura.ewd.edu.plhttp://wwww.powiatboleslawiecki.plhttp://www.efs.gov.plhttp://www.efs.com.plhttp://www.it-szkola.edu.plhttp://www.operon.plhttp://www.matematyka-reaktywacja.pl/Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 3
Najnowszy Użytkownik: G_idzi
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar