Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu
Translate
English Russia
Deutsch Czech
Nawigacja
Rekrutacja
  2016/2017
  Regulamin rekrutacji
  Harmonogram rekrutacji
  Kierunki kształcenia:
  Technikum architektury krajobrazu
  Technikum budownictwa
  Technikum geodezji
  Technikum leśne
  Technikum inżynierii środowiska
  Zasanicza Szkoła Zawodowa

Logowanie ...
  FRONTER
  e-dziennik

Szkoła
  Strona Główna
  Kontakt
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Pedagog szkolny
  Logopeda szkolny
  Historia szkoły
  Galeria

Uczniowie
  Samorząd Uczniowski
  Plan lekcji
  Podręczniki
  Tematy prezentacji
maturalnych
  Kalendarz roku szkolnego
2015-2016

Aktualności
  Zastępstwa
  Projekty realizowane
w szkole
  Harmonogram egzaminu
maturalnego
  Harmonogram egzaminów
zawodowych
  Egzaminy poprawkowe

Nauczyciele
  Grono pedagogiczne
  Plan lekcji
  Plan dyżurów

Praktyki
  Opiekun praktyk
  Harmonogram praktyk
  Relacje z praktyk
zagranicznych
  Leonardo da Vinci
  Erasmus +

Dokumenty
  Statut szkoły
  Szkolny program
wychowawczy
  Szkolny program
profilaktyki
  Dokumentacja wycieczek
  Procedury zwolnień z wf
  Regulamin strony www

Ogłoszenia
  Przetargi
  Informacje
  Praca, konkursy

Dziękujemy!
  Nasi sponsorzy
  Absolwenci

Logowanie

Ankieta
Co najbardziej liczy się w życiu?

dobra zabawa

kariera i pieniądze

podróżowanie

rodzina

nauka i wyniki egzaminów

zdrowie

godność

sława

kultura osobista

przyjaźń


Kalendarz
Maj 2016
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Najbliższe święta:

Do matury ...
jeszcze ...

-23 Dni
-16 Godzin
-9 Minut
-27 Sekund

... ...
Do wakacji 2016 ...
... jeszcze ...

27 Dni
7 Godzin
50 Minut
33 Sekund

... ...
Do końca roku ...
jeszcze ...

217 Dni
8 Godzin
50 Minut
33 Sekund

... uuu ...
Losowa fotografia
Witamy

Zespół Szkół Budowlanych - murowany sukces !!!

Erasmus+POWER


"Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec" - pierwsze podsumowaniaMinęły pierwsze dwa tygodnie stażu zawodowego w Lipsku. Nasi leśnicy nabierają w pocie czoła doświadczenia, jakże potrzebnego w przyszłej pracy. Instytucje szkolące są wymagające, stawiają przed stażystami wiele zadań, ale i doceniają ogromy trud, jaki wkładają w ich wykonywanie.

Jeśli ktoś myśli, że mają "luz" to się grubo myli. Wszyscy bez wyjątku muszą się stawić w pracy o 7 rano. Ze względu na odległe miejsca praktyk, niektórzy wstają bladym świtem. Niemniej wszyscy są zadowoleni. Od pracodawców płyną same pochwały, a i uczniowie w rozmowach z wychowawcami i Panem Dyrektorem też mówią o zadowoleniu i satysfakcji z miejsc stażu.
Po dwóch tygodniach praktykanci zaznajomili się ze strukturą lasów o własności państwowej i gminnej. Poznali ich organizację, stosowane metody planowania prac leśnych oraz wykonywali szereg zadań zleconych.
Pracy jest dużo, a jak się ktoś zmęczy to zawsze znajdzie się chwila na zasłużony odpoczynek.secret hilarious

Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec

Obok długich godzin pracy (po 8h dziennie) stażyści realizują także program kulturalno-językowy przygotowany przez Europa-Haus Leipzig. Nikt nie może narzekać na nudę w Niemczech.
Uczniowie odbyli swoją pierwszą wycieczkę po mieście w towarzystwie nieocenionej Pani Marii Peter oraz Christiana Dietz (Dyrektora Biura Stowarzyszenia) w formie pieszej i wodnej.

Kolejne zagłębianie się w historię miasta, zabytków i tajemniczych uliczek stało się udziałem naszych uczniów, którym towarzyszyło dwóch panów (pracowników Europa-Haus) - Paweł Goszczyński i Rafał Ryszka.
Pierwszy z nich dzielił się swoją ogromną wiedzą służąc za przewodnika oraz zabierając ich do Pomnika Bitwy Narodów.
Drugi zorganizował stażystom poznawanie miasta w ramach pieszych podchodów z mapą. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i każda z nich musiała wykonać określone zadania. Najlepsze z nich otrzymały nagrody.

Wybrani leśnicy zostali zaproszeni do udziału w obchodach "25-lecia współpracy Saksonii i Dolnego Śląska". Była to ogromna uroczystość, na którą zostali zaproszeni politycy, ludzie kultury i nauki, dziennikarze z obu regionów. W ramach obchodów "25-lecia" uczniowie wraz z wychowawcami mieli możliwość uczestniczyć również w "Dniach Wrocławia", które odbywały się w Instytucie Polskim w Lipsku.

Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec

W niedzielę chętni udali się na mszę dla Polonii Lipskiej, która odbywa się w Kościele na Plagwitz, a popołudniu zorganizowano wspólne grillowanie (tu stawili się obowiązkowo wszyscy).

Niektórzy uczniowie postanowili wykorzystać swój czas wolny bardzo twórczo. Udali się na coroczny Festiwal Goth'ów w Lipsku. Jest to ogromna impreza, która została wypromowana przez miasto i rok rocznie biorą w niej udział setki chętnych. Jaki cel przyświeca tej imprezie? DOBRA ZABAWA I BARDZO DOBRE PRZEBRANIE!!! Warto zaznaczyć, że nie jest to tani festiwal. Uważa się, że jest to impreza dla ludzi zamożnych, gdyż samo przygotowanie kostiumów, makijaży itp. jest bardzo drogie. Bilet na festiwal kosztuje 130 Euro!!!

Wczoraj z kolei chętni uczniowie mieli możliwość udać się na Festiwal Katolików. Jest to kolejna impreza, która ściąga chrześcijan z całego świata i kończy się mszą ekumeniczną. Wielkie przeżycie duchowe i religijne.

Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec

Połowa stażu minęła jak z przysłowiowego "bicza strzelił". Nasz projekt przeszedł kontrolę na terenie Lipska przez oddelegowanych pracowników Ministerstwa Rozwoju w Warszawie. Mamy nadzieję, że zostaniemy wysoko ocenieni. thumbs up

Swoją dwudniową kontrolę przebiegu stażu przeprowadził również Pan Jacek Jurkiewicz - Dyrektor ZSB. Spotkał się z pracownikami Europa-Haus, instytucji stażowych, ale przede wszystkim z naszymi młodymi leśnikami.comfort Wizyta Pana Dyrektora wzmogła tęsknotę za domem, Komórki poszły w ruch i słały sms'y do rodziny i najbliższych.bye

Jeszcze tylko niecałe dwa tygodnie i będziemy ich witać znowu w szkole. comfort in love
Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie NiemiecDodane przez idzi dnia maj 26 2016 18:50:40
Czytaj więcej ~ 0 Komentarzy ~ 23 Czytań Drukuj
Erasmus+POWER
Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec
Obchody 25-lecia wpółpracy Saksonii i Dolnego ŚląskaOstatni czwartek (12.05.2016) był ważnym dniem dla naszego partnera niemieckiego, czyli Stowarzyszenia Domu Europejskiego ze względu na obchody 25-lecia współpracy Saksonii i Dolnego Śląska zorganizowane przez Europa-Haus. Były to bardzo ważne uroczystości zarówno dla samej instytucji, jak i dla władz miasta i całego regionu. Nie obyło się również bez jakże ważnego polskiego akcentu, gdyż w obchodach uczestniczyli zaproszeni Marszałek Dolnego Śląska Pan Cezary Przybylski, Nadburmistrz Miasta Lipsk - Burkhard Jung, Konsul Honorowy Republiki Polskiej w Wolnym Kraju Saksonii - Markus Kopp oraz pastor Friedrich Magirius - były prezydent Lipska (niemiecki odpowiednik Lecha Wałęsy).


Nie mogło zabraknąć uczniów "Budowlanki". Nasi Leśnicy zostali również poproszeni o wystawienie swojej delegacji, która godnie reprezentowała całą społeczność Zespołu Szkół Budowlanych, Bolesławca i Dolnego Śląska. Warto bowiem pamiętać, że owocem tej dobrej współpracy między oboma państwami/regionami jest m.in. możliwość odbywania przez nas praktyk.

Obchody 25-lecia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mediów. Nasi uczniowie też nie stronili od zdjęć, stąd możemy ich oglądać z czołowymi politykami regionów.

Stowarzyszeniu Europa-Haus składamy najlepsze życzenia długiej i owocnej współpracy przy realizowaniu kolejnych przedsięwzięć.

Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie NiemiecDodane przez idzi dnia maj 14 2016 02:16:03
0 Komentarzy ~ 78 Czytań Drukuj
Erasmus+POWER


Pozdrowienia ze stażu zawodowego - Lipsk 2016Ledwo pożegnaliśmy w niedzielę kolejną grupę leśników wyjeżdżających na staż zawodowy do Niemiec, a już zaczęły spływać pierwsze informacje na temat ich pobytu w Lipsku.

Na miejscu bardzo troskliwie zajęła się naszą grupą nieoceniona Pani Maria Peter oraz Christian Dietz reprezentujący Europa-Haus Leipzig. Młodzież poznała miejsce, w którym przyjdzie im mieszkać przez najbliższe 4 tygodnie, została poinformowana o regułach pobytu obowiązujących na kwaterach (m.in. bezwzględny nakaz segregacji śmieci pod groźbą kar finansowych). Otrzymała także garść najważniejszych wiadomości dotyczących miasta, jego specyfiki i systemu komunikacji oraz co najważniejsze - informacji nt. przyszłych praktyk.

Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec

Poniedziałek był bardzo ważnym dniem dla naszych leśników, ponieważ została sprawdzona ich znajomość języka niemieckiego, otrzymali przydziały do poszczególnych miejsc praktyk, przeszli szkolenia bhp i rozpoczęli tym samym pierwszy pełny dzień stażu zawodowego. Jak widać z nadesłanych zdjęć humory wszystkim dopisują a przydzielone zadania wcale nie są takie trudne (przed czym większość uczniów czuła obawę).

Miejsca praktyk i przydzielane prace są różnorodne, niemniej wymagają one od wszystkich pełnego zaangażowania oraz dyscypliny. Zdążą się spóźniać do szkoły na godzinę 8.00? Tutaj na praktyce nie ma takiej możliwości. Niektórzy z waszych kolegów muszą wstawać przed 5 rano, aby "wyrobić się" z dotarciem na miejsce stażu na godz. 6.30. Praktyki zawodowe rządzą się swoimi prawami.

Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec

Oczywiście nie samą pracą żyje człowiek a tym bardziej uczeńlol Nasza młodzież miała już możliwość w towarzystwie Pani Marii Peter zwiedzać miasto, jego infrastrukturę nie tylko lądową ale i wodną. Lipsk nazywany jest drugą Wenecją, ponieważ posiada on system kanałów, którymi można pływać i od strony wody właśnie nie tylko podziwiać to piękne miasto, ale również miło spędzić czas.

Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec


Mamy nadzieję, że tak dobrze rozpoczęty staż świetnie wróży na przyszłość. Czekamy na dalsze informacje i fotorelacje. Wszystkich chętnych odsyłamy również do strony FB, na której uczniowie bezpośrednio zamieszczają swoje newsy.

Darz BórDodane przez idzi dnia maj 14 2016 01:52:18
0 Komentarzy ~ 106 Czytań Drukuj
Erasmus+POWER


Pierwszy dzień praktyki w Lipsku

Dzisiaj poznaliśmy nasze miejsca praktyk. Towarzyszył nam lekki niepokój, ale niepotrzebnie bo na miejscu okazało się że pracodawcy są bardzo sympatyczni i możemy liczyć na ich wsparcie w czasie stażu. Po krótkim przeszkoleniu z BHP zostaliśmy przydzieleni do różnych zadań. Było fajnie a przed nami długi weekend, tym razem niemiecki lol.


Dołączamy zdjęcia z Naszymi niemieckimi opiekunami. Pozdrawiamy Leśnicy.


Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie NiemiecDodane przez idzi dnia maj 14 2016 01:03:47
0 Komentarzy ~ 82 Czytań Drukuj
Erasmus+POWER


Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec

W piękne niedzielne popołudnie 8 maja (2016 r.) kolejna trzydziestoosobowa grupa uczniów Technikum Leśnego naszej szkoły wyjechała, aby realizować miesięczny staż zawodowy na terenie Niemiec.

Uczniowie będą poznawać tajniki organizacji lasów o różnej własności na terenach zielonych zaprzyjaźnionego miasta Lipska. Jest to kolejny projekt unijny, który realizujemy w naszej szkole w ramach akcji 1 sektora Edukacji Szkolnej programu Erasmus+ a finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”.

Partnerem w realizacji w/w projektu jest Europa-Haus Leipzig – Stowarzyszenie Domu Europejskiego w Lipsku oraz lokalni pracodawcy pod nadzorem Wydziału Nadleśnictwa w Urzędzie ds. zieleni miejskiej i wód miasta Lipska. Współpraca z Europa-Haus Leipzig datuje się na 2004 r., kiedy to zrealizowaliśmy swój pierwszy projekt unijny w ramach programu Leonardo da Vinci.

Aktualny staż zawodowy jest drugim projektem skierowanym do młodzieży kierunku leśnego realizowany na zasadach programu Erasmus+ a finansowany ze środków PO WER (na jesieni 2015 r. zrealizowaliśmy praktykę zawodową pt. „Nowoczesna gospodarka leśna na przykładzie Saksonii” ). Łączny koszt całego projektu wynosi 68 144 EURO.

Młodzież realizując staż zdobędzie nowe umiejętności w zakresie organizacji lasów o różnej własności. Poznają struktury lasów ze szczególnym ukierunkowaniem na lasy prywatne. Zostaną przeszkoleni z zarządzania różnymi typami lasów – ze szczególnym nastawieniem na lasy prywatne. W ramach praktyki zawodowej będą uczestniczyć typowo leśnych, np. organizowanie, nadzorowanie, pozyskiwanie i zrywka drewna oraz nasadzanie, ustalanie składu gatunkowego lasów, rozpoznawanie chorób i szkodników.

Program praktyki jest, więc bogaty w wiedzę. Nasi uczniowie już mieli możliwość sprawdzić oraz poprawić swoje umiejętności językowe w ramach odbytego szkolenia językowo-kulturowo-pedagogicznego (60 h w szkole). Teraz będą zdobywać praktyczne doświadczenia w Lipsku w ramach stażu zawodowego.


Życzymy im powodzenia i oczekujemy powrotu za miesiąc – miejmy nadzieję, że z samymi sukcesami.


Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie Niemiec Organizacja lasów o różnej własności na przykładzie NiemiecDodane przez Hyde dnia maj 10 2016 00:25:28
0 Komentarzy ~ 133 Czytań Drukuj
Zmiana planu lekcji

Uwaga!!!
w dniu 09.05.2016 r. nastąpi korekta planu zajęć.

Nowy plan dostępny w zakładce: Plan lekcjiDodane przez idzi dnia maj 08 2016 09:07:38
0 Komentarzy ~ 36 Czytań Drukuj
Matura 2016
Powodzenia na Maturze!!! Pokażcie, na co Was stać!!!


Dodane przez idzi dnia maj 03 2016 23:12:18
0 Komentarzy ~ 106 Czytań Drukuj

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓWZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 TEGOROCZNYCH MATURZYSTÓW

29 kwietnia w Zespole Szkół Budowlanych pożegnaliśmy tegorocznych czwartoklasistów.

Aula szkolna wypełniła się w radosnej atmosferze po brzegi. Naszych absolwentów przywitały krótkie prezentacje na temat klas czwartych, a potem film przygotowany przez Filipa z klasy III L. Następnie Dyrektor w towarzystwie wychowawców nagrodził absolwentów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. W tym roku w gronie wyróżnionych znaleźli się: Grzegorz Marut, Roksana Kruszakin, Adriana Syrycka i Ewelina Zawada z klasy IV AG, Paweł Pachołek i Aleksandra Grodecka z klasy IV B oraz Dawid Kawecki i Honorata Rogozińska z klasy IV L. Za ogromne zaangażowanie w życie szkoły wyróżniona została Patrycja Solpa z klasy IV AG.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!!!

Uczniom klas trzecich udało się zaskoczyć zgromadzonych wynikami ankiety na temat maturzystów, przeprowadzonej wcześniej w szkole wśród całej społeczności. Uczniowie wybierali w trzech kategoriach: Najładniejsza Maturzystka, Najprzystojniejszy Maturzysta oraz Najzabawniejszy Absolwent. I tak dowiedzieliśmy się, że Najładniejsza Maturzystka to Anna Bancer z klasy IV AG, Najprzystojniejszy Maturzysta to Krzysztof Kopeć z klasy IV L, a tytuł Najzabawniejszego Absolwenta otrzymali aż trzej uczniowie z klasy IV L – Krzysztof Zarembecki, Tomasz Karasiewicz, Dawid Kawecki. Zaskoczonym maturzystom Dyrektor Jacek Jurkiewicz wręczył upominki w postaci koszulek i długopisów z logo ZSB.

Uznanie należy się również Aleksandrze Mocnej z klasy IVAG, jak i Michałowi Bisowi i Weronice Wawer z klasy IVB oraz Marcie Strojek z klasy IVL za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych. Wielkie brawa!

Po wręczeniu nagród i upominków na uczestników czekała słodka niespodzianka oraz koncert zespołu Arka Leszczyńskiego May The Force.

W imieniu Dyrekcji, Nauczycieli oraz Samorządu Uczniowskiego życzymy Wam drodzy absolwenci powodzenia na egzaminie maturalnym i zawodowym oraz udanego startu w dorosłe życie!


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓW ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 MATURZYSTÓWDodane przez idzi dnia maj 03 2016 23:05:19
0 Komentarzy ~ 95 Czytań Drukuj
IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o „NSZZ Solidarność”
IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o „NSZZ Solidarność”IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o „NSZZ Solidarność”

We wtorek 26 kwietnia troje uczniów naszej szkoły, w gościnnych progach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Emilii Plater, wzięło udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o NSZZ „Solidarność”. ZSB reprezentowali uczniowie klasy II A – Paulina Zielińska i Marek Chudzik oraz Wojciech Łopato z klasy III BG. Opiekunem uczestników konkursu była pani Alina Naruszewicz.

Czwarta edycja konkursu odbyła się pod patronatem NSZZ „Solidarność” KWB Turów, Regionu Jeleniogórskiego NSZZ „Solidarność” i Starosty Zgorzeleckiego. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy na temat w/w ruchu społecznego, kultywowanie i upowszechnianie ideałów oraz wartości ruchu.

Uczestnicy konkursu wykazali się rozległą wiedzą z zakresu historii i działalności ruchu „Solidarność”, a najlepsi z nich otrzymali atrakcyjne nagrody. Miło nam poinformować, że Wojciech Łopato zajął II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, a dzięki dobrym rezultatom pozostałych uczestników nasza szkoła również znalazła się na II miejscu.Dodane przez idzi dnia maj 03 2016 22:48:10
0 Komentarzy ~ 30 Czytań Drukuj
Certyfikat Szkoły Przyjaznej Rodzinie
Zespół Szkół Budowlanych to Szkoła Przyjazna Rodzinie Zespół Szkół Budowlanych to Szkoła Przyjazna RodzinieZespół Szkół Budowlanych

to Szkoła Przyjazna Rodzinie


Dodane przez idzi dnia maj 03 2016 22:36:33
0 Komentarzy ~ 86 Czytań Drukuj
Gimnazjada wioślarska
Gimnazjada wioślarska, czyli rywalizacja amatorska na ergometrach wioślarskich

Gimnazjada wioślarska, czyli rywalizacja amatorska na ergometrach wioślarskichSzkolne drużyny pokazały się z bardzo dobrej strony w rozegranej dziś wioślarskiej rywalizacji amatorskiej na ergometrach. Zawody odbyły się w Chojnowie. Celem imprezy było propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, popularyzowanie turystyki wodnej oraz zdrowej aktywności ruchowej wśród młodzieży i ich rodzin.

W kategorii drużyn szkół ponadgimnazjalnych dziewczęta, w składzie: Diana Forster, Aleksandra Mocna, Magda Wilk, Paulina Pawłowicz, zajęły II miejsce. Chłopcy, w składzie: Michał Bis, Dawid Bryzek, Piotr Jasnowski i Darek Nakonieczny, zajęli III miejsce.

W rywalizacji indywidualnej dziewcząt Diana Forster zajęła I miejsce. Gratulujemy. clapthumbs up


Gimnazjada wioślarska, czyli rywalizacja amatorska na ergometrach wioślarskich Gimnazjada wioślarska, czyli rywalizacja amatorska na ergometrach wioślarskich Gimnazjada wioślarska, czyli rywalizacja amatorska na ergometrach wioślarskich Gimnazjada wioślarska, czyli rywalizacja amatorska na ergometrach wioślarskich Gimnazjada wioślarska, czyli rywalizacja amatorska na ergometrach wioślarskich Gimnazjada wioślarska, czyli rywalizacja amatorska na ergometrach wioślarskich Gimnazjada wioślarska, czyli rywalizacja amatorska na ergometrach wioślarskich Gimnazjada wioślarska, czyli rywalizacja amatorska na ergometrach wioślarskich Gimnazjada wioślarska, czyli rywalizacja amatorska na ergometrach wioślarskichDodane przez idzi dnia kwiecień 27 2016 23:17:58
0 Komentarzy ~ 127 Czytań Drukuj
Strona 1 z 41 1 2 3 4 > >>

Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51 59-700 Bolesławiec
tel./fax 075 732 83 78
email: zsb.boleslawiec@interia.pl


Realizujemy projekty:

"Dolnośląska e-szkoła"

Projekt "Dolnośląska e-szkoła" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013

"Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku"

Projekt "Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku" nr RPDS.07.02.00-02-015/09 realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2007-2013, Priorytetu 7 "Rozbudowa i modernizacja infrastruktury edukacyjnej na Dolnym Śląsku", Działania nr 7.2 "Rozwój infrastruktury placówek edukacyjnych"Ta strona używa plików cookie zgodnie z opisaną polityką wykorzystywania plików cookie. Korzystanie z naszych serwisów bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies"
Kontakt:

Zespół Szkół Budowlanych
w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51
59-700 Bolesławiec

tel. 075 732 83 78
fax. 075 732 83 78

email: zsb.boleslawiec@interia.pl


https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatboleslawiecki


„Rodzicu! Dowiedz się jak otrzymać dostęp do e-dziennika UONET+”
Profile kształcenia


Technikum Nr 2:


Technik architektury krajobrazu

Technik budownictwa

Technik geodeta

Technik leśnik

Technik inżynierii środowiska i melioracji


ZSZ Nr 2:


Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Oddziały wielozawodowe


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"wspólfinansowanym ze środków Unii Europejskiej

w ramach Eurpejskiego Funduszu Społecznego


http://mkz2.walbrzych.pl/index.php/opis-projektu


http://www.bibliotekaped.wix.com/boleslawiec
http://www.men.gov.pl/index.php/rok-szkoly-zawodowcowhttps://des.mobireg.pl/zs-bole/https://fronter.com/dolnyslask/http://www.umwd.dolnyslask.pl/http://www.men.gov.plhttp://www.kuratorium.wroclaw.plhttp://www.oke.wroc.plhttp://www.matura.ewd.edu.plhttp://wwww.powiatboleslawiecki.plhttp://www.efs.gov.plhttp://www.efs.com.plhttp://www.it-szkola.edu.plhttp://www.operon.plhttp://www.matematyka-reaktywacja.pl/Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 4
Najnowszy Użytkownik: G_Luigi
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar