Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu
Translate
English Russia
Deutsch Czech
Nawigacja
Rekrutacja
  2014/2015
  Regulamin rekrutacji
  Harmonogram rekrutacji
  Kierunki kształcenia

Logowanie ...
  FRONTER
  e-dziennik

Szkoła
  Strona Główna
  Kontakt
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Logopeda szkolny
  Historia szkoły
  Galeria
  Piosenka naszej szkoły

Uczniowie
  Samorząd Uczniowski
  Plan lekcji
  Zajęcia dodatkowe
  Podręczniki
  Tematy prezentacji
matura 2015
  Kalendarz roku szkolnego
2014-2015

Aktualności
  Zastępstwa
  Projekty realizowane
w szkole
  Harmonogram egzaminu
maturalnego
  Harmonogram egzaminów
zawodowych
  Egzaminy poprawkowe

Nauczyciele
  Grono pedagogiczne
  Plan lekcji
  Plan dyżurów

Praktyki
  Opiekun praktyk
  Harmonogram praktyk
  Relacje z praktyk
zagranicznych
  Leonardo da Vinci
  Erasmus +

Dokumenty
  Statut szkoły
  Szkolny program
wychowawczy
  Szkolny program
profilaktyki
  Kurs kwalifikacyjny
- wniosek
  Dokumentacja wycieczek
  PEFS

Ogłoszenia
  Przetargi
  Informacje
  Praca, konkursy

Dziękujemy!
  Nasi sponsorzy
  Absolwenci

Logowanie

Ankieta
Za co lubisz swoją szkołę:

panuje świetna atmosfera

koleżanki/koledzy - są super

przyjazna, sympatyczna i życzliwa kadra pedagogiczna

wysoki poziom kształcenia

ciekawie prowadzone zajęcia

dobre relacje na linii uczeń-nauczyciel

oferta zajęć pozalekcyjnych

atrakcyjne wycieczki i imprezy szkolne

opinie uczniów są wysłuchiwane i uwzględniane

możliwość rozwijania swoich zainteresowań


Kalendarz
Październik 2014
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
26
27
28
29
30
31

Najbliższe święta:

DO KOŃCA ROKU 2014
Pozostało jeszcze ...

89 Dni
12 Godzin
36 Minut
3 Sekund

... DAMY RADĘ ...
DO WAKACJI ...
jeszcze ...

266 Dni
11 Godzin
36 Minut
3 Sekund

... ...
Losowa fotografia
Witamy

Zespół Szkół Budowlanych - murowany sukces


Realizujemy projekty:

"Dolnośląska e-szkoła"

Projekt "Dolnośląska e-szkoła" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013

"Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku"

Projekt "Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku" nr RPDS.07.02.00-02-015/09 realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2007-2013, Priorytetu 7 "Rozbudowa i modernizacja infrastruktury edukacyjnej na Dolnym Śląsku", Działania nr 7.2 "Rozwój infrastruktury placówek edukacyjnych"


Mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowychW wtorek, 30 września, w Ośrodku Wodno-Sportowym MOSiR rozegrano mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych w kategorii chłopców nasza szkoła zajęła III miejsce!!! GRATULACJE clapthumbs uplol„Mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych ” „Mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych ”


Tekst i zdjęcia: DS

Dodane przez STRIX dnia październik 01 2014 23:50:45
0 Komentarzy ~ 1 Czytań Drukuj
HPV
„STOP Rakowi szyjki macicy”„STOP Rakowi szyjki macicy”


Już trzeci rok uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu biorą udział w programie profilaktycznym Powiatu Bolesławieckiego „STOP rakowi szyjki macicy”.

Władze powiatu w trosce o zdrowie swoich młodych mieszkanek podjęły decyzję o sfinansowaniu szczepień ochronnych przeciwko wirusowi HPV odpowiedzialnego za powstawanie raka szyjki macicy. Szczepieniami objęte zostaną dziewczęta z terenu Powiatu Bolesławieckiego, uczennice pierwszych klas I szkół ponadgimnazjalnych.
Realizatorem programu jest Przychodnia „ FONS VITAE” s.c.

Dnia 26.09.2014 r. w auli Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu odbyło się spotkanie dla uczniów klas pierwszych związane z profilaktyką raka szyjki macicy.
Ideą przedsięwzięcia jest uświadomienie niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą zarażenie wirusem HPV, o którym informowali zaproszeni lekarze specjaliści: p. Dariusz Choma oraz p. Andrzej Żuk.

Dlaczego trzeba się zaszczepić?


Rak szyjki macicy jest poważnym problemem zdrowotnym w Polsce. Co roku na raka szyjki macicy umiera w Polsce ok. 2000 kobiet, a 4000 to nowe zachorowania. Szczepienia są skuteczną metodą zapobiegania tej chorobie. Profilaktyka pierwotna poprzez szczepienia ochronne jest najskuteczniejsza u dziewcząt przed kontaktem z wirusami typu HPV powodującymi raka szyjki macicy.

Zachęcamy do skorzystania z tej okazji. Szczepienia to doskonała inwestycja w zdrowie młodych dziewcząt.

STOP rakowi szyjki macicy. Nie pozwólmy, aby codziennie na tę chorobę umierało w Polsce pięć młodych kobiet. Każda nie zaszczepiona młoda kobieta jest zagrożona zakażeniem wirusem HPV.
Realizator programu:

Przychodnia “FONS VITAE” s.c.
ul. Karola Miarki 29,
59-700 Bolesławiec
tel.: (75) 734 12 45 lub (75) 738 25 11

Dni rejestracji na szczepienie:

06-10 październik 2014 roku
Rejestracja osobista poniedziałek-piątek w godz. 7. 30. - 17. 30
Rejestracja telefoniczna w godz. 9. 00 - 17. 30


Decyduje kolejność zgłoszeń !!!„STOP Rakowi szyjki macicy2014” „STOP Rakowi szyjki macicy2014” „STOP Rakowi szyjki macicy2014” „STOP Rakowi szyjki macicy2014” „STOP Rakowi szyjki macicy2014”

Tekst i zdjęcia: GM, MG

Dodane przez STRIX dnia październik 01 2014 22:02:33
0 Komentarzy ~ 0 Czytań Drukuj
Tydzień Wychowania

“Tydzień Wychowania”W ramach corocznie organizowanego Tygodnia Wychowania, w sobotę 20 września 2014, piesze pielgrzymki diecezji legnickiej przeżywały swój Epilog. Z tej okazji ze wspólnoty parafialnej bazyliki bolesławieckiej wyruszyła grupa autokarowa młodzieży i starszych pielgrzymów, którzy zapragnęli wziąć udział w tym radosnym wydarzeniu. Duchowej asystencji wśród uczestników Epilogu podjął się ks. prefekt Paweł Adres. Zespół Szkół Budowlanych z Bolesławca reprezentowali uczniowie klasy I technikum – Pola Kołodzińska, Gabriela Michla i Dawid Gortych, który w sierpniu tego roku pokonywał na pieszo ponadtygodniowy szlak pielgrzymi z Legnicy do Częstochowy.

Cała grupa wyruszyła najpierw autokarem do Legnicy, a konkretnie do Matki Kościołów naszej diecezji – Legnickiej katedry św. Ap. Piotra i Pawła. Tam o godz. 8:30 wszyscy uczestnicy spotkali się z Pasterzem Kościoła Legnickiego Ks. Bpem Zbigniewem Kiernikowskim. Umocnieni błogosławieństwem na pielgrzymi trud, uczestnicy Epilogu wyruszyli pieszo w kierunku Legnickiego pola, aby tamtejszej bazylice mniejszej najpierw przeżyć pielgrzymkową katechezę, a następnie Eucharystię, będącą w centrum tego radosnego wydarzenia. Podczas marszu można było skorzystać ze spowiedzi, wspólnie pośpiewać i poczuć młodą wspólnotę Kościoła. Po Mszy św. wszyscy uczestnicy zgromadzili się na agapie, która stała się miejscem dzielenia się wspomnieniami z pielgrzymich szlaków. W godzinach popołudniowych cała grupa powróciła do Bolesławca.„Tydzień Wychowania” „Tydzień Wychowania” „Tydzień Wychowania” „Tydzień Wychowania” „Tydzień Wychowania” „Tydzień Wychowania”


Tekst i zdjęcia: Ad

Dodane przez STRIX dnia październik 01 2014 21:54:23
0 Komentarzy ~ 0 Czytań Drukuj
Protect the climate„Pogoda całkiem wariuje! Czy masz wpływ na ochronę klimatu?”Ekstremalne zjawiska pogodowe występują w różnych regionach świata.

Coraz częściej docierają do nas niepokojące informacje, takie jak np.:
- „Fala upałów w Europie przynosi ofiary śmiertelne”
- „Amazonia – susza wysuszyła pół dżungli”
- „Co najmniej 30 ofiar śmiertelnych powodzi w Boliwii”
- „Indie zdewastowane przez monsun”

Czy jednak należy przejść obok takich problemów obojętnie, czy warto coś zmienić?

Uczniowie ZSB mieli możliwość dzięki projektowi edukacyjnemu „2 stopnie więcej - i co z tego?” Ochrona klimatu na poziomie lokalnym jako czynnik w walce z ubóstwem” dowiedzieć się jakie przyczyny i skutki przynoszą zmiany klimatu oraz jakie działania należy przedsięwziąć aby temu przeciwdziałać. Na przeprowadzonych dla młodzieży pokazach oglądali wystawę i omawiali związane z nią zagadnienia. Głównym celem prezentacji było poinformowanie o związku zmian klimatycznych z ubóstwem, a także motywowanie do działań dla ochrony klimatu.

Wystawa jest efektem współpracy Powiatu Bolesławieckiego z Powiatem Rhein – Sieg (Niemcy). Więcej informacji o przedsięwzięciu znajduje się na stronie internetowej projektu: www.protect-the-climate.eu


Przyłącz się! Chroń klimat oraz wnieś swój wkład dla redukcji ubóstwa.


„2 stopnie więcej - i co z tego?” Ochrona klimatu na poziomie lokalnym jako czynnik w walce z ubóstwem” „2 stopnie więcej - i co z tego?” Ochrona klimatu na poziomie lokalnym jako czynnik w walce z ubóstwem” „2 stopnie więcej - i co z tego?” Ochrona klimatu na poziomie lokalnym jako czynnik w walce z ubóstwem” „2 stopnie więcej - i co z tego?” Ochrona klimatu na poziomie lokalnym jako czynnik w walce z ubóstwem” „2 stopnie więcej - i co z tego?” Ochrona klimatu na poziomie lokalnym jako czynnik w walce z ubóstwem” „2 stopnie więcej - i co z tego?” Ochrona klimatu na poziomie lokalnym jako czynnik w walce z ubóstwem”


Tekst: EG

Dodane przez STRIX dnia wrzesień 25 2014 20:02:49
0 Komentarzy ~ 97 Czytań Drukuj
ROZDANIE ŚWIADECTW CZELADNICZYCH


„ROZDANIE ŚWIADECTW CZELADNICZYCH W BOLESŁAWCU”


W dniu 16.09.2014 r. w Teatrze Starym w Bolesławcu odbyła się Gala Wręczenia Świadectw Czeladniczych oraz Dyplomów Mistrzowskich.

W uroczystości uczestniczyli, Starosta Powiatu Bolesławieckiego Pan Dariusz Kwaśniewski, Wicestarosta Bolesławiecki Pan Stanisław Chwojnicki, Prezydent Miasta Bolesławiec Pan Piotr Roman, członkowie Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości z Bolesławca, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, nauczyciele, rodzice, czeladnicy i mistrzowie.

Wśród gości nie zabrakło również zaproszonej na Galę Komendantki Hufca Pracy w Bolesławcu Niny Rusin oraz Kierownika Praktycznej Nauki Zawodu w Zespole Szkół Budowlanych Pani Marii Andrusieczko. Obecność na Gali była tym większa, iż wśród czeladników było wielu uczniów Zespołu Szkół Budowlanych.

Poziom zdawalności w powiecie bolesławieckim jest co roku bardzo wysoki, a młodzież przykłada się do tego, by jak najlepiej zdać egzamin czeladniczy i przez to zostać rzetelnym „fachowcem”.


„Rozdanie dyplomów czeladniczych i mistrzowskich” „Rozdanie dyplomów czeladniczych i mistrzowskich”


Tekst i zdjęcia: Nina Rusin

Dodane przez Hyde dnia wrzesień 17 2014 16:28:18
0 Komentarzy ~ 121 Czytań Drukuj

XV Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych do KrzeszowaW sobotę, 6 września dobyła się XV Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych do Krzeszowa. Wzięło w niej udział ponad dwa tysiące osób z różnym stopniem niepełnosprawności. Do obsługi tego wydarzenia przyjechało ok. stu wolontariuszy. Wśród nich było także dwóch uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu. Razem ze szkolnym katechetą ks. Pawłem przyjechali do pomocy maturzyści z kl. IV B - Stanisław Jankowski i Artur Dengler. Podczas pielgrzymki, po części duchowej w bazylice krzeszowskiej, wolontariusze ci w czasie konsumpcji byli odpowiedzialni za stoisko z napojami, gdzie goście mogli otrzymać herbatę, wodę mineralną, poza tym jednorazowe naczynia na przygotowany posiłek. Uczniowie ci także służyli wszechstronną pomocą w sprawach gospodarczych i porządkowanych, nade wszystko jednak nieocenioną służbą okazali się podczas przewożenia na wózkach inwalidzkich osób sprawnych inaczej. Takie zaangażowanie uczniów jest godne pochwały i naśladowania.„XV Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych do Krzeszowa” „XV Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych do Krzeszowa” „XV Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych do Krzeszowa”


Tekst i zdjęcia: Ad


Dodane przez Hyde dnia wrzesień 14 2014 20:57:29
0 Komentarzy ~ 75 Czytań Drukuj
„Mój przyszły zawód, to moja pasja”
Moje zainteresowanie myślistwem i strzelectwem sportowym zaszczepił we mnie tato. Jestem myśliwym od 2013 roku. Aktywnie zacząłem brać udział w zawodach strzeleckich mając 13 lat. Pierwsze zawody wygrałem w wieku 16 lat w Opolu i od tego czasu odnoszę już sukcesy. W sezonie 2013 - 2014 ustanowiłem kilka rekordów życiowych. Mój najlepszy wynik w strzelectwie jest na poziomie Mistrzostw Polski, to 487 punktów na 500 możliwych. Bywałem nawet w czołówce na zawodach liczących 120 osób. Razem z tatą mamy znaczną kolekcję nagród: pucharów ponad 100, medali około 40 i 500 dyplomów. W ubiegłym roku w rankingu strzeleckim przez długi okres utrzymywałem się na 5 miejscu w Polsce. Cieszę się, że moja pasja stanie się także moim zawodem - jestem w III klasie technikum leśnego. Dorian Paralusz.„Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja”
„Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja”
„Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja” „Mój przyszły zawód, to moja pasja”


Tekst i zdjęcia: EG, Dariusz Paralusz

Dodane przez Hyde dnia wrzesień 14 2014 20:50:55
0 Komentarzy ~ 109 Czytań Drukuj
Rok szkoły zawodowców


„Rok szkoły zawodowców”Rok szkolny 2014/2015 został ogłoszony przez Panią Minister edukacji Joannę Kluzik-Rostkowską „Rokiem szkoły zawodowców”. Według MEN brak fachowców jest problemem systemowym, gdyż na rynku pracy dobrzy fachowcy są „towarem” deficytowym.

W myśl założeń ministerialnych należy koncentrować się na wzmacnianiu szkolnictwa zawodowego, ponieważ należy odbudować szkolnictwo zawodowe w Polsce, a tym samym wpłynąć na wzrost profesjonalistów na polskim rynku pracy. Uwagę należy zwrócić także na realizację tzw. „dobrych praktyk”, które wpłyną na poprawę jakości kształcenia w szkołach zawodowych oraz podniosą kwalifikacje zawodowe przyszłej kadry.

Popieramy kierunek obrany przez Panią Minister, gdyż dobre kształcenie - zwłaszcza zawodowe - zawsze było priorytetem w naszej szkole.

Naszym uczniom oferujemy nie tylko doskonale wyposażoną bazę dydaktyczną, dostęp do najnowocześniejszych technologii podnoszących jakość kształcenia zawodowego, ale również realizujemy program „dobrych praktyk” angażując się w realizację programów unijnych:

- Leonardo da Vinci i Erasmus+

- Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku

W Zespole Szkół Budowlanych

KSZTAŁCIMY ZAWODOWCÓWDodane przez Hyde dnia wrzesień 03 2014 18:10:01
0 Komentarzy ~ 50 Czytań Drukuj
2014/2015

Witaj szkoło! Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty!


Pierwszego września w poniedziałkowy poranek uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu z radością i optymizmem uczestniczyli w inauguracji roku szkolnego. Na boisku szkolnym zostali powitani przez Dyrektora Szkoły - p. Jacka Jurkiewicza, który życzył uczniom wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia zamierzonych celów, pogłębiania wiedzy oraz rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań.

Życzymy też, aby nauka zawsze była źródłem przyjemności i satysfakcji, nie zaś jedynie obowiązkiem. Pamiętajcie, że wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami (A. Mickiewicz), wtedy na pewno osiągniecie sukces, czego życzy Wam również grono pedagogiczne.


W ten sposób otworzyliśmy kolejny rozdział naszej szkolnej wędrówki. Powodzenia!

„Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty” „Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty” „Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty” „Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty” „Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty” „Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty” „Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty” „Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty” „Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty” „Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty”
„Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty” „Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty” „Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty” „Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty” „Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty” „Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty” „Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty” „Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty” „Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty” „Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty”
„Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty” „Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty” „Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty” „Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty” „Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty” „Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty” „Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty” „Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty” „Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty” „Rok szkolny 2014/2015 – uważamy za otwarty”

Tekst i zdjęcia: EG, MG

Dodane przez Hyde dnia wrzesień 03 2014 17:55:17
0 Komentarzy ~ 28 Czytań Drukuj
Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 01.09.2014 r. o godz. 9:00Po apelu uczniowie wszystkich klas spotkają się ze swoimi wychowawcami:


Klasa
Wychowawca
Sala
Klasa IA
Anna Łukaszewska
Sala 6
Klasa IBG
Alina Orlak
Sala geo
Klasa IL
Zuzanna Olejniczak
Sala 7
Klasa IIAL
Urszula Drąg
Sala 14
Klasa IIBG
Bartosz Kazimierczak
Sala 5
Klasa IIL
Krystyna Marzec
Sala 1
Klasa IIIAG
Elżbieta Dacewicz
Sala 8
Klasa IIIB
Elżbieta Ginter
Sala 3
Klasa IIIL
Magdalena Gałkiewicz
Sala 18
Klasa IVA
Anna Prostak
Sala 9
Klasa IVB
Agnieszka Jaśkiewicz-Budaj
Sala 4
Klasa IVG
Małgorzata Wołoszyn
Sala TG1
Klasa It
Sławomir Dorużyński
Sala 2
Klasa Iw
Jacek Nesler
Sala 13
Klasa IIt
Beata Janiec
Sala 19
Klasa IIw
Nina Rusin
Sala 12
Klasa IIIwt
Zbigniew Rydz
Sala 11


Na kolejne letnie wakacje musimy poczekać aż do 26 czerwca 2015 roku. W ciągu roku szkolnego następujące terminy będą wolne od zajęć:

22 – 31 grudnia – przerwa świąteczna

19 stycznia – 1 lutego 2015 r. – ferie zimowe

2 – 7 kwietnia 2015 r. – przerwa wiosennaKalendarz szkolny na rok 2014/2015 dostępny jest na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej – ZOBACZ TUTAJ.


Nowy plan dostępny jest w zakładce: PLAN LEKCJI.

Dodane przez STRIX dnia sierpień 30 2014 22:31:07
0 Komentarzy ~ 75 Czytań Drukuj
Wyprawka szkolna 2014/2015


W związku z przyjęciem do realizacji przez Radę Ministrów 29 lipca 2014 r. Rządowego programu pomocy uczniom w 2014 r. „Wyprawka szkolna” informujemy, że rodzice oraz pełnoletni uczniowie klas III technikum i klas III szkół zawodowych mogą składać wnioski o dofinansowanie do podręczników w szkole do 05.09.2014 r. u pedagoga szkolnego.


Do otrzymania dofinansowania (refundacji kosztów podręczników) uprawnieni są uczniowie klas III których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 539 zł netto oraz wszyscy uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Warunkiem uzyskania refundacji jest złożenie wniosku (dostępny u pedagoga szkolnego od 1 września) oraz zaświadczeń o dochodach rodziny i faktur VAT za zakup podręczników.
Kwota maksymalnego dofinansowania wynosi 390 zł dla uczniów klas zawodowych oraz 445 zł dla uczniów klas technikum.


Szczegółowe informacje oraz wymagane dokumenty podane są w treści ustawy.


Tekst: Monika Gieszczyk – pedagog szkolny


Dodane przez STRIX dnia sierpień 12 2014 21:24:55
0 Komentarzy ~ 320 Czytań Drukuj
Strona 1 z 25 1 2 3 4 > >>

Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51 59-700 Bolesławiec
tel./fax 075 732 83 78
email: zsb.boleslawiec@interia.pl


Ta strona używa plików cookie zgodnie z opisaną polityką wykorzystywania plików cookie. Korzystanie z naszych serwisów bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies"
Kontakt:

Zespół Szkół Budowlanych
w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51
59-700 Bolesławiec

tel. 075 732 83 78
fax. 075 732 83 78

email: zsb.boleslawiec@interia.pl
Profile kształcenia


Technikum Nr 2:


Technik architektury krajobrazu

Technik budownictwa

Technik geodeta

Technik leśnik

Technik inżynierii środowiska i melioracjiZSZ Nr 2:


Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Oddziały wielozawodowe

Szkoła uczestniczy w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"wspólfinansowanym ze środków Unii Europejskiej

w ramach Eurpejskiego Funduszu Społecznego


http://mkz2.walbrzych.pl/index.php/opis-projektu
https://des.mobireg.pl/zs-bole/https://fronter.com/dolnyslask/http://www.umwd.dolnyslask.pl/http://www.men.gov.plhttp://www.kuratorium.wroclaw.plhttp://www.oke.wroc.plhttp://www.matura.ewd.edu.plhttp://wwww.powiatboleslawiecki.plhttp://www.efs.gov.plhttp://www.efs.com.plhttp://www.it-szkola.edu.plhttp://www.operon.plhttp://www.matematyka-reaktywacja.pl/Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 3
Najnowszy Użytkownik: G_idzi
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar