Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu
Nawigacja
Rekrutacja
  2017/2018
  Regulamin rekrutacji
  Harmonogram rekrutacji
  Kierunki kształcenia:
  Technikum architektury krajobrazu
  Technikum budownictwa
  Technikum leśne
  Branżowa Szkoła I Stopnia

Logowanie ...
  FRONTER
  e-dziennik

Szkoła
  Strona Główna
  Kontakt
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Pedagog szkolny
  Logopeda szkolny
  Historia szkoły
  Galeria

Uczniowie
  Samorząd Uczniowski
  Plan lekcji
  Podręczniki
  Kalendarz roku szkolnego
2017-2018

Aktualności
  Zastępstwa
  Projekty realizowane
w szkole
  Harmonogram egzaminu
maturalnego
  Harmonogram egzaminów
zawodowych
  Egzaminy poprawkowe

Nauczyciele
  Grono pedagogiczne
  Plan lekcji
  Plan dyżurów

Praktyki
  Opiekun praktyk
  Harmonogram praktyk
  Relacje z praktyk
zagranicznych
  Leonardo da Vinci
  Erasmus +

Dokumenty
  Statut szkoły
  Szkolny program
profilaktyczno-wychowa
  Dokumentacja wycieczek
  Procedury zwolnień z wf
  Regulamin strony www

Ogłoszenia
  Przetargi
  Informacje
  Praca, konkursy

Dziękujemy!
  Nasi sponsorzy
  Absolwenci

Logowanie


Kalendarz
Kwiecień 2018
Ni
Pn
Wt
Sr
Cz
Pt
So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Najbliższe święta:

Do matury 2018
jeszcze ...

8 Dni
19 Godzin
21 Minut
10 Sekund

... ...
Do wakacji 2018 ...
... jeszcze ...

57 Dni
19 Godzin
21 Minut
10 Sekund

... ...
Do końca roku ...
jeszcze ...

249 Dni
20 Godzin
21 Minut
10 Sekund

... ...
Losowa fotografia
Mikołajki w ZSB
MIKOŁAJKI W ZSB


MIKOŁAJKI W ZSB


Dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom, uczniom, samorządowi szkolnemu i Pani pedagog za zorganizowanie przepysznego poczęstunku i - co najważniejsze - pomoc dla potrzebujących, dla których paczka zakupiona z zebranych pieniędzy będzie być może jedynym świątecznym upominkiem.


„MIKOŁAJKI W ZSB ” „MIKOŁAJKI W ZSB ” „MIKOŁAJKI W ZSB ” „MIKOŁAJKI W ZSB ”


Dodane przez Hyde dnia grudzień 24 2017 01:49:13
0 Komentarzy ~ 203 Czytań Drukuj
MC DIAM
MC DIAM


MC DIAM

05.12.2017 r., na zaproszenie Pani Adriany Wiącek, odwiedził nas przedstawiciel firmy MC DIAM, która zajmuje się zaopatrywaniem linii produkcyjnych w przemyśle produkcji szkła.

Pan Michał Siergiejewicz opowiadał o rynku szkła w Polsce. Mogliśmy usłyszeć o różnorodnych technologiach produkcji i przetwarzania szkła na potrzebny budownictwa, motoryzacji i produktów gospodarstwa domowego. Poznaliśmy podstawowe rodzaje szkła i linie produkcyjne, dzięki którym jest ono produkowane.

Wnioski są bardzo optymistyczne. Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się krajów w Europie. Przemysł szkła w Polsce jest bardzo silny, a rodzime firmy eksportują szkło w różnej postaci na cały świat.

Padło kilka przykładów jak choćby budowa prestiżowego apartamentowca w centrum Nowego Jorku, na potrzeby której szkło dostarcza polska firma PRESS GLASS.

Mieliśmy również okazję poznać szczegóły produkcji szkła w technologii FLOAT na przykładzie jednej z największej hut szkła płaskiego, która mieści się w Ujeździe, koło Tomaszowa Mazowieckiego. Firma Euroglas produkuje najwięcej, bo aż 1100 ton szkła dziennie i jest jedną z 5 takich linii produkujących szkło w naszym kraju.

Panu Michałowi serdecznie dziękujemy za wspaniale poprowadzony wykład i liczymy na dalszą współpracę!


„MC DIAM ” „MC DIAM ” „MC DIAM ” „MC DIAM ” „MC DIAM ” „MC DIAM ” „MC DIAM ” „MC DIAM ” „MC DIAM ” „MC DIAM ” „MC DIAM ” „MC DIAM ” „MC DIAM ” „MC DIAM ” „MC DIAM ” „MC DIAM ” „MC DIAM ” „MC DIAM ” „MC DIAM ”


Dodane przez Hyde dnia grudzień 24 2017 01:43:46
0 Komentarzy ~ 186 Czytań Drukuj
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
WRĘCZENIE STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW


WRĘCZENIE STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

Wojewódzka uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów odbyła się 1 grudnia 2017 r. w Szczawnie – Zdroju.

Na gali stypendialnej Pani Minister Edukacji Narodowej - Anna Zalewska - wręczyła stypendium m.in. najlepszemu uczniowi naszej szkoły - Dawidowi Gorczycy, któremu składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.


„WRĘCZENIE STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW ” „WRĘCZENIE STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW ” „WRĘCZENIE STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW ” „WRĘCZENIE STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW ” „WRĘCZENIE STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW ”Dodane przez Hyde dnia grudzień 24 2017 01:34:24
0 Komentarzy ~ 158 Czytań Drukuj
Zmiana planu lekcji

Uwaga!!!
w dniu 18.12.2017 r. nastąpi korekta planu zajęć.

Nowy plan dostępny w zakładce: Plan lekcjiDodane przez Hyde dnia grudzień 17 2017 09:44:18
0 Komentarzy ~ 149 Czytań Drukuj

MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU


MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU

Moja pierwsza firma w Bolesławcu, to nazwa imprezy zorganizowanej wczoraj przez Samorząd Uczniowski ZSB. Miała charakter szkoleniowy, z elementami gier i zabaw kierunkowych i dotyczyła rejestracji działalności gospodarczej.

Jest to inicjatywa młodzieży, która w ramach Dolnośląskiej Akademii Samorządu wygrała konkurs organizowany przez Fundację Merkury i otrzymała dofinansowanie ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Uczestnikami byli uczniowie ZSB, a prezentację poprowadziła Pani Anna Kawka z Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta. Po prezentacji uczniowie rozwiązywali Quiz na temat założenia własnej działalności oraz wzięli udział w grach związanych z prowadzeniem własnej firmy.


„MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ” „MOJA PIERWSZA FIRMA W BOLESŁAWCU ”


Dodane przez idzi dnia grudzień 03 2017 01:37:56
0 Komentarzy ~ 169 Czytań Drukuj

SUKCES UCZNIÓW PIERWSZEJ KLASY SZKOŁY BRANŻOWEJ


SUKCES UCZNIÓW PIERWSZEJ KLASY SZKOŁY BRANŻOWEJ

Po raz kolejny drużyna bolesławieckiej młodzieży z klasy I Szkoły Branżowej pierwszego stopnia w Zespole Szkół Budowlanych okazała się bezkonkurencyjna zajmując 3 miejsce w Rejonowym Konkursie Wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej”, który odbył się 24 listopada 2017r. w Kamiennej Górze. Dodatkowym sukcesem było zdobycie nagrody indywidualnej dla naszego ucznia Michała Kelera, który w części teoretycznej uzyskał największą ilość punktów.

W Konkursie udział wzięli najlepsi uczniowie wyłonieni podczas hufcowych eliminacji. Konkurs został zorganizowany przez Dolnośląską Wojewódzką Komendę OHP we Wrocławiu, Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu oraz 1-10 Hufiec Pracy w Kamiennej Górze i przeprowadzony w pięknej scenerii Muzeum Tkactwa. Finał swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji z Wrocławia oraz przedstawiciele wrocławskiej Komendy Wojewódzkiej OHP, a także wielu innych znakomitych gości.
W zmaganiach o puchary wzięło udział osiem trzyosobowych drużyn z Kamiennej Góry, Mysłakowic, Jeleniej Góry i Bolesławca

Organizatorzy konkursu przygotowali dla uczestników atrakcje, które miały umilić czas oczekiwania na wyniki rywalizacji. Młodzież mogła w towarzystwie przewodnika zwiedzić Muzeum Tkactwa i posłuchać wielu ciekawych historii związanych tym miejscem. Duże zaciekawienie wzbudziły także zajęcia z technikiem kryminalistyki z Komendy Miejskiej Policji z Jeleniej Góry, podczas których młodzież mogła poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny zabezpieczania śladów na miejscu zbrodni, wypadku, włamania.

Ogromny udział w sukcesie uczniów mają policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Bolesławca – asp. szt. Beata Łuczkowska, asp. szt. Anna Kublik - Rościszewska oraz asp. szt. Mariusz Białowąs, którzy dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniami, profesjonalnie i z wielkim zaangażowaniem przygotowywały uczniów do konkursu.
Dodatkowo zwycięska młodzież zostanie obdarowana nagrodami ufundowanymi przez Zarząd Powiatu Bolesławieckiego.


„SUKCES UCZNIÓW PIERWSZEJ KLASY SZKOŁY BRANŻOWEJ ” „SUKCES UCZNIÓW PIERWSZEJ KLASY SZKOŁY BRANŻOWEJ ” „SUKCES UCZNIÓW PIERWSZEJ KLASY SZKOŁY BRANŻOWEJ ” „SUKCES UCZNIÓW PIERWSZEJ KLASY SZKOŁY BRANŻOWEJ ” „SUKCES UCZNIÓW PIERWSZEJ KLASY SZKOŁY BRANŻOWEJ ”
Tekst i zdjęcia: Małgorzata Madej – wychowawca HP Bolesławiec

Dodane przez idzi dnia grudzień 03 2017 01:30:27
0 Komentarzy ~ 169 Czytań Drukuj
Wolontariusze z naszej szkoły

WOLONTARIUSZE Z NASZEJ SZKOŁY

WOLONTARIUSZE Z NASZEJ SZKOŁY

Wolontariusze z naszej szkoły: Paulina Mikutel, Emilia Wyrwał, Karolina Łazarz i Oliwia Trocka, przeprowadziły w naszej szkole zbiórkę słodyczy dla dzieci z ukraińskich szkół, przy współpracy z Związkiem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich.

Dzięki serdeczności społeczności szkolnej zebrane paczki zostaną przekazane dzieciom uczącym się w Zbarażu.


„WOLONTARIUSZE Z NASZEJ SZKOŁY ” „WOLONTARIUSZE Z NASZEJ SZKOŁY ”
Tekst: KT

Dodane przez idzi dnia grudzień 03 2017 01:24:22
0 Komentarzy ~ 183 Czytań Drukuj

RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA!


RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA!

Już od ponad 30 lat w trzeci czwartek listopada na całym świecie, obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Tradycję taką zapoczątkowali Amerykanie, którzy w połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia przeprowadzili akcję profilaktyczną, podczas której, zachęcono ponad milion palaczy, aby odstawili palenie papierosów na jeden dzień. Z czasem do takich działań przyłączył się cały świat i zaczęły powstawać podobne inicjatywy, których głównym zadaniem było zachęcanie palaczy do zerwania z nałogiem.

Statystyki odnośnie palenia tytoniu na świecie i w Polsce są bardzo niepokojące. Papierosy codziennie pali co czwarty Polak powyżej 15 roku życia. Na całym świecie tytoń zabija ponad 5 milionów osób każdego roku – w tym ponad 600 tysięcy osób, które palą biernie, wdychając dym osób palących w najbliższym otoczeniu. Każdy palacz powinien pamiętać, że wraz z dymem tytoniowym wprowadza do swojego organizmu mieszankę 7 tysięcy substancji i związków chemicznych. Konsekwencją tego jest wzrost ryzyka zachorowania na poważne choroby układu krążenia, układu oddechowego oraz liczne nowotwory. Choć wszyscy znają śmiertelne skutki tego uzależnienia, głównym problemem związanym z rzucaniem palenia jest fakt, iż papierosy zabijają powoli – palacz może nie odczuwać skutków swojego nałogu przez wiele lat, a kiedy dowiaduje się o chorobie często jest już za późno na leczenie.

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu był okazją do przypomnienie młodzieży z Zespołu Szkół Budowlanych zgubnych skutków tego uzależnienia. W tym celu uczniowie klas III Technikum wykonali plakaty uświadamiające niemiłe konsekwencje sięgania przez młodych ludzi po papierosy. Prace uczniów zostały wywieszone na szkolnym korytarzu, a uczennice kl. III LG w ramach akcji profilaktycznej rozdały swoim młodszym kolegom ulotki informacyjne przygotowane przez Główny Inspektorat Sanitarny, przestrzegające młodzież przed eksperymentowaniem z nikotyną.


„RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ” „RZUCENIE PALENIA TWOJE ŻYCIE NA LEPSZE ZMIENIA! ”
Tekst: B. J.

Dodane przez idzi dnia grudzień 03 2017 01:17:39
0 Komentarzy ~ 194 Czytań Drukuj

TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE!


TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE!

Powyższe hasło przyświecało konferencji, która odbyła się w BOK MCC w Bolesławcu. Organizatorem spotkania, w którym uczestniczyła młodzież bolesławieckich szkół ponadgimnazjalnych była Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu, przy współpracy z Państwową Strażą Pożarną oraz Wojewódzkiem Ośrodkiem Ruchu Drogowego z Jeleniej Góry. Naszą szkołę podczas tego wydarzenia reprezentowali uczniowie kl. IBG, II AB, III LG i I a.

Konferencję prowadzili funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP z Bolesławca. Policjanci w bardzo obrazowy i zrozumiały sposób starali się uświadomić młodym ludziom, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na nich w sytuacji, kiedy stają się uczestnikami ruchu drogowego, zarówno jako piesi, jak i kierowcy. Dzięki spotom i prezentacjom przygotowanym przez prelegentów, młodzież zobaczyła, do czego może doprowadzić nieodpowiedzialne zachowanie na drodze. Organizatorzy spotkania przygotowali dla uczniów wiele atrakcji, m.in. naukę udzielania pierwszej pomocy, prezentacje specjalistycznego furgonu policyjnego, symulator działania pasów bezpieczeństwa w samochodzie, demonstrację alkogogli i narkogogli, symulator dachowania. Największa atrakcja przygotowana została na koniec spotkania. Był to pokaz współdziałania służb na miejscu wypadku drogowego. Młodzież z zainteresowaniem oglądała akcję ratowania człowieka uwięzionego w samochodzie uczestniczącym w wypadku samochodowym.

Zarówno konferencja, jak i przygotowane atrakcje były dla młodzieży wspaniałą, interaktywną lekcją na temat bezpieczeństwa własnego i innych uczestników ruchu drogowego. Miejmy nadzieję, że takie działania wpłyną w przyszłości na polepszenie bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu, a także całego kraju.


„TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ” „TO TY DECYDUJESZ O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE! ”
Tekst: B. J., Zdjęcia: B. J. i M. Madej

Dodane przez idzi dnia grudzień 03 2017 01:14:35
0 Komentarzy ~ 190 Czytań Drukuj

WARSZTATY Z DORADZTWA ZAWODOWEGO

WARSZTATY Z DORADZTWA ZAWODOWEGO

Uczniowie klas IV Technikum uczestniczyli w warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego, zorganizowanych na terenie szkoły dzięki współpracy z Wyższą Szkołą Bankową z Wrocławia. Głównym założeniem warsztatów było zaprezentowanie młodzieży najważniejszych elementów związanych z wystąpieniami publicznymi. Jak wiemy, sztuka autoprezentacji oraz umiejętność aktywnego uczestnictwa w dyskusji są podstawą do osiągnięcia sukcesu na drodze rozwoju zawodowego.

Kształtowanie umiejętności niezbędnych podczas egzaminów ustnych, rozmów kwalifikacyjnych, spotkań i debat, jest niezwykle ważne z punktu widzenia konieczności przygotowania młodego człowieka do aktywnego wejścia na rynek pracy. Zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły pomogą im na pewno w przyszłości w zachowaniu swobody pod-czas egzaminów ustnych, rozmów kwalifikacyjnych, nawiązywaniu pierwszych kontraktów zawodowych, a także w czasie kontynuowania nauki na studiach wyższych.


„WARSZTATY Z DORADZTWA ZAWODOWEGO ” „WARSZTATY Z DORADZTWA ZAWODOWEGO ” „WARSZTATY Z DORADZTWA ZAWODOWEGO ”

Tekst i zdjęcia: B. J.

Dodane przez idzi dnia grudzień 03 2017 01:09:56
0 Komentarzy ~ 170 Czytań Drukuj
Wieczór dla Niepodległej
Wieczór dla Niepodległej

Polsko nie jesteś ty już niewolnicą!
Lecz czymś największym, czym być można:
Sobą!


Leopold Staff


9 listopada oddawaliśmy hołd wszystkim tym, którzy walczyli o naszą niepodległość. Przy blasku świec została odprawiona msza św. z przejmującym kazaniem ks. Bartłomieja Marandy. W tej samej klimatycznej scenerii uczniowie wyśpiewali piękne polskie pieśni patriotyczne oraz przypomnieli wiersze, w których słowo Ojczyzna ma szczególny, chwytający za serce wydźwięk. Uroczystość poprowadził Paweł Kozłowski. Dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli i poświęcili swój czas, by za słowami Jana Pietrzaka wspomnieć:

"Z pokoleń trudu,
Z ofiarnej krwi,
Zwycięskiej chwały
Nadchodzą dni...
Dopomóż Boże
I wytrwać daj!
Tu nasze miejsce,
To nasz kraj!"

O wyjątkowy charakter "Wieczoru dla Niepodległej" zadbali uczniowie z Kółka Wokalnego oraz klasa IVL. Szczególne wyrazy uznania za zaangażowanie należą się uczniom klas pierwszych. Dziękujemy!


„Wieczór dla Niepodległej ” „Wieczór dla Niepodległej ” „Wieczór dla Niepodległej ” „Wieczór dla Niepodległej ” „Wieczór dla Niepodległej ” „Wieczór dla Niepodległej ” „Wieczór dla Niepodległej ” „Wieczór dla Niepodległej ” „Wieczór dla Niepodległej ” „Wieczór dla Niepodległej ” „Wieczór dla Niepodległej ” „Wieczór dla Niepodległej ” „Wieczór dla Niepodległej ” „Wieczór dla Niepodległej ” „Wieczór dla Niepodległej ” „Wieczór dla Niepodległej ” „Wieczór dla Niepodległej ” „Wieczór dla Niepodległej ” „Wieczór dla Niepodległej ” „Wieczór dla Niepodległej ” „Wieczór dla Niepodległej ”
Dodane przez idzi dnia grudzień 03 2017 01:04:35
0 Komentarzy ~ 180 Czytań Drukuj
Strona 4 z 57 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kontakt:

Zespół Szkół Budowlanych
w Bolesławcu

al. Tysiąclecia 51
59-700 Bolesławiec

tel. 075 732 83 78
fax. 075 732 83 78

email: zsb.boleslawiec@interia.pl


https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatboleslawiecki


„Rodzicu! Dowiedz się jak otrzymać dostęp do e-dziennika UONET+”
Profile kształcenia


Technikum Nr 2:


Technik architektury krajobrazu

Technik budownictwa

Technik geodeta

Technik leśnik

Technik inżynierii środowiska i melioracji


ZSZ Nr 2:


Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Oddziały wielozawodowe


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Regionalny system informacji edukacyjno-zawodowej
południowo-zachodniego regionu woj. dolnośląskiego (REGSI)"
realizowany w ramach działania 10.4.1 RPO WD 2014-2020http://regsi.pceluban.pl


Szkoła uczestniczy w projekcie

„Edukacja kluczem do kariery – kompleksowy program rozwoju uczniów i uczennic pięciu szkół z powiatu bolesławieckiego”

http://projekty.syntea.pl/edukacja-kluczem-do-kariery/


Szkoła uczestniczy w projekcie

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"wspólfinansowanym ze środków Unii Europejskiej

w ramach Eurpejskiego Funduszu Społecznego


http://mkz2.walbrzych.pl/index.php/opis-projektu


http://www.bibliotekaped.wix.com/boleslawiec
http://www.men.gov.pl/index.php/rok-szkoly-zawodowcowhttps://des.mobireg.pl/zs-bole/https://fronter.com/dolnyslask/http://www.umwd.dolnyslask.pl/http://www.men.gov.plhttp://www.kuratorium.wroclaw.plhttp://www.oke.wroc.plhttp://www.matura.ewd.edu.plhttp://wwww.powiatboleslawiecki.plhttp://www.efs.gov.plhttp://www.efs.com.plhttp://www.it-szkola.edu.plhttp://www.operon.plhttp://www.matematyka-reaktywacja.pl/Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 4
Najnowszy Użytkownik: G_Luigi
Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar